Rozmowa z ks. Markiem Kozłowskim Rozmowa z ks. Markiem Kozłowskim
Czy może Ksiądz opowiedzieć co było inspiracją do wprowadzenia figury św. Michała Archanioła do parafii? Główną inspiracją było przekonanie o mocy działania św. Michała... Rozmowa z ks. Markiem Kozłowskim

Czy może Ksiądz opowiedzieć co było inspiracją do wprowadzenia figury św. Michała Archanioła do parafii?

Główną inspiracją było przekonanie o mocy działania św. Michała Archanioła w walce ze złem. Przez 5 lat asystowałem przy egzorcyzmach ks. egzorcyście Marcinowi Hołujowi w parafii w Zielonce. To przekonało mnie o potrzebie krzewienia kultu św. Michała Archanioła, o potrzebie jego obecności w naszym życiu duchowym.

Doświadczył Ksiądz bezpośrednio mocy działania św. Michała Archanioła?

Niesamowitej mocy. Obok Matki Najświętszej św. Michał Archanioł to podstawowa osoba, która jest nam bardzo bliska, ratują nas przed atakami złego ducha i pomagając w walce duchowej.

Na ile parafianie są wprowadzeni w kult św. Michała Archanioła?

Jestem proboszczem w Józefowie od dwóch lat i od pierwszej mszy świętej, którą odprawiałem w tej parafii, wprowadziłem modlitwę do św. Michała Archanioła. Można powiedzieć, że parafianie przeżywali duchowe przygotowanie od dwóch lat. Na ten temat głosiłem wielokrotnie kazania i homilie.

Skąd to przekonanie, że św. Michał Archanioł jest dzisiaj szczególnie potrzebny?

Myślę, że każdy święty ma swój udział w naszym życiu duchowym. Tak jak mamy swoich patronów, których prosimy o wstawiennictwo. Jednak św. Michał Archanioł jest szczególną osobą pomagającą w walce z mocami ciemności. Ponieważ mam z nim osobiste doświadczenie, chciałbym żeby parafianie otworzyli się na obecność św. Michała Archanioła. Często się do niego modlimy, ale chciałbym żeby to było przełożone na praktykę życia moich parafian. Chciałbym, żeby mieli taką obronę.

Z tego co wiemy to będzie Ksiądz mógł także nakładać szkaplerze św. Michała Archanioła. Jaką rolę szkaplerza Ksiądz widzi dzisiaj?

Sam noszę ten szkaplerz od ponad sześciu lat i doświadczam jego niesamowitej mocy. Oczywiście nie znaczy to, że symbol krzyża jest mniej ważny niż szkaplerz. Każdy poświęcony przedmiot, sakramentalia służą naszemu uświęceniu. Nie jest to żadna magia. Za tym idzie nasza postawa wiary. Bez tego, ani rusz.

Czyli wszyscy, którzy będą przejeżdżać koło kościoła w Józefowie mogą pomodlić się do św. Michała Archanioła przed tą piękną figurą, która stanie wkrótce w kościele.

Wierzę, że kult św. Michała Archanioła będzie się w naszej parafii rozwijał. Bardzo się cieszę, że obok naszej patronki, Matki Bożej Królowej, będzie patronował nam jeszcze św. Michał Archanioł.

 

 

W najbliższą niedzielę, 12.03 w Parafii NMP Królowej w Józefowie będzie miało miejsce poświęcenie figury św. Michała Archanioła.

Brak komentarzy.

Bądź pierwszym komentującym ten post.

Podziel się swoim komentarzem