Autokarem do św. Michała 23 IX – 2 X 2018 r. ROZPOCZYNAMY ZAPISY

XIX Anielska Pielgrzymka

Redakcja „Któż jak Bóg”, księża michalici i Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne „Arka”

Zapraszają do udziału w XIX Anielskiej Pielgrzymce do Włoch

Na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo

 

1 dzień – 23 IX – Zbiórka uczestników w Warszawie godz. 5.15 Plac Bankowy (obok dawnego hotelu Saski), drugie miejsce wyjazdu 5.45 zatoczka autobusowa naprzeciw Hali Banacha – ul. Grójecka. Przejazd do  Krakowa – Łagiewnik. Msza Św. w Sanktuarium. Zabranie kolejnych pielgrzymów. Przejazd na kolację i nocleg przy granicy z Austrią.

 

2 dzień – 24 IX – Po śniadaniu kontynuacja podróży. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg w Wiedniu. Nawiedzanie Kościoła Św. Józefa w którym przechowywane są pamiątki po królu Janie III Sobieskim po odsieczy wiedeńskiej. Zakwaterowanie w hotelu  pod Padwą, kolacja i nocleg.

 

3 dzień – 25 IX – Po śniadaniu przejazd do Padwy – miasta pielgrzymek. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego, która skrywa doczesne szczątki jednego z najpopularniejszych świętych – Antoniego, który obok św. Franciszka z Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny jest nie tylko patronem Włoch, ale i postacią cieszącą się szczególnym kultem.  Następnie przejazd do Pizy. Zwiedzanie „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą. Przejazd w okolice Arezzo, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

4 dzień – 26 IX – Po śniadaniu wjazd do Arezzo, spacer po centrum zabytkowego miasteczka, związanego ze Świętym Franciszkiem. Przejazd do Asyżu – miasta Św. Franciszka i Św. Klary. Pobyt w Bazylice Św. Franciszka – krypta grobowa, kaplica relikwii, freski  Giotta i Lorenzettiego. Przejście przez stare miasto do Bazyliki Św. Klary – krypta grobowa, kaplica Cudownego Krzyża. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkula, krużganki klasztorne. Przejazd do Fiuggi w pobliżu Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

5 dzień – 27 IX – Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra – perły renesansu włoskiego, siedziby papieskiej od XIV w., modlitwa przy grobie Papieża Jana Pawła II, czas wolny przy Watykanie. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

 

6 dzień – 28 IX – Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino – wzgórze na szczycie którego wznosi się opactwo benedyktyńskie. W czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi. W skład wojsk alianckich wchodził II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa – nawiedzenie cmentarza żołnierzy Polskich oraz klasztoru. W godzinach popołudniowych przejazd do Monte San’t Angelo – adoracja Najświętszego Sakramentu i pobyt w Sanktuarium. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

7 dzień – 29 IX – Po śniadaniu pobyt przy grobie Św. Ojca Pio, nawiedzenie kościoła i miejsc związanych z życiem i pracą świętego zakonnika. Przejazd do Monte Sant’ Angelo. O godz. 17.00  udział w uroczystościach odpustowych i procesja z udziałem figury Świętego Michała Archanioła.  Kolacja i nocleg.

 

8 dzień – 30 IX – Po śniadaniu przejazd do miejscowości Serracapriola. Nawiedzenie kościoła w który znajduje się grób O. Matteo wybitnego kaznodziei i egzorcysty. Następnie przejazd do miejscowości Cascia – nawiedzenie Sanktuarium Św. Rity. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

9 dzień – 1 X – Po śniadaniu przejazd do Loreto, nawiedzenie późnorenesansowej Bazyliki Matki Bożej Loretańskiej (wewnątrz Domek Matki Bożej przeniesiony z Nazaretu), kaplice narodowe, w tym kaplica polska. Po zakończeniu przejazd do Tarvisio, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

10 dzień – 2 X – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Krakowa, Warszawy i zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Program duchowy pielgrzymki:

Codzienna Msza św. Z kazaniem, konferencje, nowenna przed Uroczystością św. Michała Archanioła, modlitwa i śpiew, stała opieka duchowa ze strony kapłana michality.

Opłata za pielgrzymkę:

1030 PLN + 360 EUR

I rata 250 PLN przy zapisie, II rata 780 PLN – do dnia 31.07.2018, III rata – 360 EUR w dniu wyjazdu w autokarze.

Dopłata do ubezpieczenia rozszerzonego o choroby przewlekłe – 15 zł/os./dzień. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 15 Euro/os./dzień

 

Opłata pokrywa:

  • Transport autokarem z pełnym wyposażeniem (toaleta, barek, klimatyzacja, dvd)
  • Ubezpieczenie NNW, KL – nie obejmuje chorób przewlekłych
  • Zestaw słuchawkowy na całą trasę
  • Opiekę pilota – przewodnika
  • noclegi w hotelach 2 i 3* – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: śniadania kontynentalne i kolacje – zgodnie z programem
  • Opłaty drogowe, parkingowe i wjazdowe do miast włoskich
  • Obowiązkowego przewodnika i zestaw słuchawkowy w Bazylice Św. Piotra
  • Transport w Rzymie
  • Podatek VAT

 

Obsługę pielgrzymki i zapisy prowadzi BIURO PIELGRZYMKOWO-TURYSTYCZNE „ARKA” z Krosna, www.biuroarka.pl.

 

Zgłoszenia, zapisy, informacje i wpłaty: BIURO „ARKA”, ul. Kolejowa 4/48, 38-400 Krosno, tel. 13 420-20-20, 693-904-432, email: info@biuroarka.pl, konto PBS Sanok: 18 8642 1083 2002 8307 0158 0001.

 

Dla chętnych możliwość rezerwacji noclegów w Klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Żytnia 3/9 Warszawa (noce 22-23 IX i 2-3 X, zgłoszenia w Klasztorze – siostra Laura – tel. 22 838 38 44, cena 50 PLN/łóżko).

 

Uwaga: W przypadku znacznej zmiany cen walut, ceny paliwa w kraju i za granicą oraz innych znacznych podwyżek nie przewidzianych w chwili sporządzania kalkulacji, biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny pielgrzymki.