Dziękczynna pielgrzymka Rycerzy św. Michała

Pod włoskim niebem spędzą trzy noce, za to bardzo intensywne cztery dni. W dniach 19-22 października br. w Monte Sant’Angelo w południowejj części Italii przebywać będzie grupa pielgrzymów z całej Polski, którzy mają jeden wspólny cel: podziękować za 25-lecie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

67 kobiet i 23 mężczyzn w sobotę spotka się na trzech różnych lotniskach – w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, aby wspólnie dotrzeć do miejsc związanych ze swoim patronem, św. Michałem Archaniołem. Wyjazd będzie też dobrą okazją, żeby bliżej się poznać. Uczestnikami pielgrzymki są bowiem osoby z całej Polski – od gór, aż do morza. Podczas tych kilku dni spotkają się ze sobą mieszkańcy województw: śląskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i mazowieckiego. Nie zabraknie przedstawicieli mniejszych miejscowości jak i dużych miast: Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Zielonej Góry. Łączy ich wspólny cel i wiara, a niektórych dodatkowo – imię! Wśród uczestników są nosiciele biblijnych imion: Maria i Piotr. Ciekawe, czy doliczą się ilu na pielgrzymce jest ich imienników.

Wszyscy wylądują na lotnisku w Bari, a później trzema autokarami udadzą się do celu pielgrzymki – miasteczka Monte Sant’Angelo, w którym znajduje się sanktuarium św. Michała Archanioła. Oprócz zwiedzania kościoła na uczestników czekają głębokie przeżycia duchowe: udział we Mszy Świętej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w Grocie Objawień św. Michała Archanioła. Dopełnieniem wyjazdu będzie nawiedzenie grobu św. Ojca Pio i udział w Drodze Krzyżowej w sanktuarium San Giovanni Rotondo, miejsca bliskiemu św. Ojcu Pio. 

Uczestnicy pielgrzymki to ludzie modlitwy dlatego , chcą wstawiać się w tych słynacych łaskami miejscach w powierzanych im intencjach. Jeśli pragniesz modlitwy w konkretnej intencji powierz ją pielgrzymom przez wpis pod postem na naszym facebooku lub emailem na adres redakcja.kjb@gmail.com lub wchodząc na stronę www.kjb24.pl