Ks. Marcello Stanzione w Polsce

Ks. Marcello Stanzione znów w Polsce. Gdzie go spotkacie?

Autor ponad 300 książek o aniołach, ks. Marcello Stanzione ponownie odwiedzi nasz kraj. Znany także z łamów „Któż jak Bóg” włoski duchowny wygłosi w dniach od 1 do 7 lipca szereg konferencji, którym jako redakcja patronujemy.

„Spotkania w anielskiej sprawie” odbędą się w Brzegu, Zakopanem, Krakowie, Częstochowie, Warszawie i Otwocku. Ponadto na Jasnej Górze ks. Marcello Stanzione wygłosi kazanie w ramach IX Ogólnopolskiej Pielgrzymki „Ze św. Michałem na Jasną Górę”. Konferencje będą połączone z prezentacją jego książek oraz filmu dokumentalnego „Pod Skrzydłem Archanioła”.

Konferencje ks. Marcello Stanzione – gdzie i kiedy?

Ks. Marcello Stanzione w Polsce

Kim jest ks. Marcello Stanzione?

Ks. Marcello Stanzione urodził się w 1963 r. w Salerno. Jest popularyzatorem kultu św. Michała Archanioła i aniołów i założycielem włoskiego Rycerstwa św. Michała Archanioła. Jest także proboszczem parafii Santa Maria La Nova we Włoszech. Napisał ponad 300 książek poświęconych aniołom i świętym, a także wywiad rzekę z o. Gabrielem Amorthem. W języku polskim wydano przeszło 30 jego książek, m.in. „Św. Michał Archanioł i Jego Święci przyjaciele”, „Krótka Droga Anielska”, „Archaniołowie”, „Spotkania z Aniołem Stróżem”, a kolejne tytuły są tłumaczone.

Włoski kapłan jest jednym z bohaterów filmu dokumentalnego o św. Michale Archaniele – „Zobacz Anioła”. Niedawno powstał także filmowy dokument o służbie Ewangelii ks. Stanzione – „Pod Skrzydłem Archanioła”, który spośród 40 filmów dokumentalnych został nominowany do nagrody na festiwalu filmów katolickich Maksymiliany ’23 we Wrocławiu.

Posłuchaj wywiadu z ks. Marcello Stanzione

Na naszym kanale YouTube opublikowaliśmy wywiad, jaki przeprowadził z księdzem Stanzione ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, ówczesny redaktor naczelny naszego czasopisma. Zapraszamy do słuchania!