Nowy zastęp

W sobotę 18 stycznia 2020 roku do domu rekolekcyjnego Michael w Rycerce Górnej zjechali rycerze diecezji bielsko-żywieckiej. Przybyło liczna grupa ok. 80 osób. Gościem zaproszonym przez opiekuna diecezjalnego Rycerstwa, Tadeusza Cadera CSMA był egzorcysta z Miejsca Piastowego, ks. Zbigniew Baran CSMA. Spotkanie rozpoczęło się konferencją. Centralnym punktem była Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Później rycerze zjedli wspólny obiad. Ks. Zbigniew w konferencji dał kilka wskazówek, jak żyć w Bożym klimacie, rycerze bowiem to osoby w szczególny sposób powołane przez Boga. Toczą oni bezkrwawy bój z szatanem przez swoje modlitwy egzorcyzmu prostego i postu. Jeżeli żyjemy w stanie łaski uświęcającej i często uczestniczymy w Eucharystii, oraz na wzór Maryi Królowej Aniołów i świętego Michała Archanioła uwielbiamy Boga i żyjemy w prawdzie, to szatan nie ma do nas dostępu.

Był to ważny czas dla wielu, bowiem w tym dniu trzech kandydatów złożyło uroczyście ślubowanie rycerskie.

Nowi rycerze diecezji bielsko-żywieckiej to Wanda i Marek z Włosienicy koło Oświęcimia, oraz Mariusz z Tych, gdzie powstają nowe zastępy rycerskie.

By powstał zastęp, potrzeba dwóch rycerzy. W ten sposób 1 lutego w parafii p.w św. Michała Archanioła we Włosienicy koło Oświęcimia został powołany nowy – trzynasty już zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła. Zastęp liczy dwóch rycerzy, oraz siedmiu członków wspomagających. O godzinie 16.00 adoracją i Mszą świętą ks. Rafał Jończy- proboszcz tej parafii zainaugurował powstanie tegoż zastępu. Po mszy świętej odbyło się spotkanie formacyjne.

Dziękując Bogu za ten błogosławiony czas, wołajmy bez ustanku: Któż jak Bóg!