Powstaje nowy film – „Powołany 2”

„Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! – Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie – mówi Jan Sobierajski, reżyser pierwszej części filmu. – Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła – dodaje.

Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży, które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach będzie można zobaczyć uznanych polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie.

To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie – mówi Andrzej Kocuba, operator i współproducent filmu.

Aby film mógł powstać potrzebna jest pomoc katolickiej społeczności. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, twórcy rozpoczęli kampanię crowdfundingową, aby zrealizować “POWOŁANEGO 2” na portalu https://pomagam.pl/filmpowolany2

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa – zauważa Jan Sobierajski

Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka – dodaje Andrzej Kocuba.

Twórcy apelują o pomoc: aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!

Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”! Wejdź na https://pomagam.pl/filmpowolany2 i dołącz do tego wyjątkowego projektu, który dotrze do milionów ludzi!

Film jest realizowany przez Jana Sobierajskiego, Andrzeja Kocubę i ks. Piotra Śliżewskiego.

www.powolany.pl

Wywiad z Janem Sobierajskim ukazał się w dwumiesięczniku „Któż jak Bóg’ (5/2022)