VII Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg”

Drodzy, mamy 2018 r. Pan Bóg daje nam również w tym roku bardzo dużo możliwości, aby umacniać swoją wiarę, miłość i nadzieję. „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – hasło obecnego roku duszpasterskiego przypomina o obecności Ducha Świętego w życiu człowieka, na którego natchnienia mamy się zawsze otwierać. Na natchnienia Ducha Świętego otwarty był św. Stanisław Kostka, patron dzieci i młodzieży, którego 450 rocznicę śmierci w 18 roku życia obchodzimy 15 sierpnia 2018 r. Życie św. Stanisława Kostki, choć odległe czasowo, może inspirować także współczesną młodzież i dzieci. Święty wskazuje, jak być wiernym powołaniu wobec wielu życiowych przeciwności.
Organizując i uczestnicząc w VII Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” chciejmy podziękować, uwielbiać i wyśpiewać radość, że Bóg nas prowadzi, że nie jesteśmy sami na naszej drodze życia, że mamy naszych aniołów i świętych.

VII Festiwal Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” odbędzie się w dwóch terminach i miejscach:
• 9 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie koło Lwówka Śląskiego
• 16 czerwca 2018 r. – Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa przy Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach (gmina Rokietnica między Jarosławem a Przemyślem)

Na scenie prezentowane będą piosenki o tematyce anielskiej, powołaniowej i o świętych.
Zapraszamy dzieci i młodzież do podzielenia się swoją wiarą i swoimi zdolnościami wokalnymi i muzycznymi.
Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: soliści, schole i zespoły wokalno – instrumentalne.
W przypadku większej ilości zgłoszeń możliwy jest także podział wiekowy.
Wykonawcy mają zaprezentować dwie piosenki: jedna ogólnoreligijna, a druga w tematyce festiwalowej (o aniołach, świętych i powołaniu człowieka).

Więcej szczegółów w regulaminie festiwalu. Regulamin festiwalu jak i kartę zgłoszenia można pobrać ze strony: www.wcredo.eu

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i grać na Festiwal Radości z naszymi Aniołami i świętymi, którzy przypominają nam o naszym życiowym powołaniu do świętości, a przez to nadają sens i cel naszemu życiu.

Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej do wtorku 29 maja 2018 r. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt:
ks. Zbigniew Pajor CSMA
Tuligłowy 133
37-562 Rokietnica
tel. 608 202 842 lub 16 622 13 84
email: wcredo@wp.pl,

W imieniu wszystkich organizatorów i zaangażowanych w przygotowanie VII edycji festiwalu
– ks. Zbigniew Pajor CSMA