W Stalowej ruszyło z kopyta

Pawlikowice, Turbia, Jeżowe, Prałkowce, Pewel Mała, Stalowa Wola i okolice. To tylko niektóre miejsca, z których do księży michalitów do Stalowej Woli przyjechała młodzież na XIV edycję Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych. W piątek po południu 78 osób rozpoczęło czas spotkania z liturgią i muzyką kościelną.

„Warsztaty to wspaniały czas. To nie tylko śpiewanie. To spotkanie z żywym Bogiem, z Panem Jezusem, który działa w świętych sakramentach. Za każdym razem, kiedy uczestniczę w warsztatach, odkrywam coś nowego, duchowego i pięknego” – wspomina Justyna.

Piątek to wspólna modlitwa, rozśpiewka i próby w czterech chóralnych głosach. Nad całością czuwają muzycy i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Paweł Bębenek oraz p. Ewa Woynarowska – nauczycielka Piotra Pałki (Piotr Pałka pochodzący z Tarnobrzegu uczył się w szkole muzycznej w Stalowej Woli [przyp. red.])

Dzień zakończył się wspólną Eucharystią o godz. 21.00, którą koncelebrowali kapłani michalici: ks. Rafał Szwajca, ks. Maksymilian Michcik i ks. Patryk Łapa. Dwaj ostatni przyjechali na warsztaty z młodzieżą z michalickich parafii.

xrs