Zakończenie Anielskiej Pielgrzymki do Włoch

Dobiegła końca kolejna pielgrzymka czytelników The Angels do Sanktuarium św. Michała Archanioła na Gargano. Podczas jej drugiej części dziesięcioro pielgrzymów złożyło przyrzeczenie rycerskie w Grocie Objawień.

 

Podczas popołudniowej wizyty w Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej w Pulsano uczestnicy pielgrzymki odwiedzili także miejsca, w których zamieszkiwali tamtejsi pustelnicy i poznali technikę malowania ikon.

 

Kolejnym miejscem pielgrzymki było miejsce cudu eucharystycznego w Lanciano, gdzie dziękowano Panu Jezusowi za cud każdej eucharystii.

 

Ostatni dzień wędrówki rozpoczęto Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, po czym nawiedzono bazylikę św. Pawła za murami. Ze względu na nieobecność Ojca Świętego Franciszka, który w tym czasie przebywał w Kolumbii, pielgrzymi nie mogli uczestniczyć w modlitwie Anioła Pański na Placu św. Piotra. Jednak długa kolejka (półtorej godziny czekania) do wejścia do bazyliki stanowiła okazję do ofiary i modlitwy. Nasza przewodniczka w interesujący sposób opowiadała o historii Rzymu i jego głównych zabytkach. Czas w bazylice wypełniła modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II.

 

Zwiedzanie zakończył przejazd autokarem po Rzymie, podczas którego zza szyb pojazdu oglądano Kapitol, Plac Wenecki, Forum Romanum i Koloseum. Wszyscy pielgrzymi mokrzy (przez cały dzień padało), zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do hotelu na pożegnalny posiłek.

 

Arrivederci Italia! Tymi słowami żegnano się w poniedziałkowy ranek, kiedy wszyscy udawali się do swoich domów i parafii.

 

Kolejna pielgrzymka odbędzie się w dniach 5-12 maja 2018 na rocznicę objawień św. Michała Archanioła.