Aniołowie – jeszcze bliżej nas

„Któż jak Bóg” to nie tylko dwumiesięcznik ukazujący się od lat. To także coraz liczniejsza wspólnota facebookowa czcicieli św. Michała Archanioła i pasjonaci podbijający nowe media, by z anielską nowiną dotrzeć na krańce świata. Włącz Anielską Telewizję, dołącz do facebookowej wspólnoty i módl się razem z nami do świętych Aniołów i Archaniołów!

Połączyło nas pragnienie szerzenia czci św. Michała Archanioła, zdobywaniu dusz dla Chrystusa i dzielenia się Jego Miłością. Wydajemy dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” i kwartalnik „The Angels Magazine”. Jesteśmy na YouTube – publikujemy rekolekcje internetowe, świadectwa i prowadzimy modlitwy.

„Powściągliwość i praca” to charyzmat Zgromadzenia św. Michała Archanioła, pod którego sztandarem prowadzimy naszą działalność medialną. W tym duchu staramy się żyć na co dzień.

Od 30 lat wydajemy dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” o aniołach i życiu duchowym, a od 8 lat kwartalnik w j. angielskim „The Angels – messengers from a loving God” – chcemy zanieść Dobrą Nowinę na każdy kraniec świata. 

To dzięki intensywnej pracy i dobroci serc naszych Darczyńców jesteśmy w stanie głosić Ewangelię zarówno w świecie realnym (prowadząc rekolekcje czy publikując czasopisma i książki), jak i wirtualnym i docierać do nowych osób. Można dołączyć do grona Patronów naszej działalności apostolskiej i wspierać nas za pomocą serwisu patronite.

Pragniemy, by to, co robimy przyczyniało się ku większej chwale Boga. Jednocześnie staramy się, by nasze materiały były zrobione profesjonalnie i z dbałością o  szczegóły, tak, by podobały się Widzom i służyły duchowemu wzrostowi.  

„KTÓŻ JAK BÓG” NA YOUTUBE

„Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste.“ —  mówił św. o. Maksymilian Maria Kolbe

Pandemia sprawiła, że musieliśmy przeorganizować naszą działalność. I tak, we wrześniu 2020 roku uruchomiliśmy kanał na YouTube. Dziś, po 3 latach, cieszymy się 82 tysiącami subskrypcji! Jednak nie spoczywamy na laurach, tylko niestrudzenie działamy dalej – tworząc kolejne nowości filmowe, w których można zobaczyć Księży Michalitów, Siostry Michalitki i świadectwa przyjaciół św. Michała Archanioła.

Tajemnice Aniołów – kilkuminutowe odcinki, które dają konkretne odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tajemniczym światem anielskich duchów. Angelologia w pigułce, którą prowadzi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA to cykl nie tylko dla wtajemniczonych w anielski świat, lecz także dla osób, które swoją przygodę z aniołami dopiero zaczynają. Redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” w prosty i nieraz dowcipny sposób mówi  m.in. o Aniołach Stróżach, św. Rafale Archaniele – skutecznym patronie modlitw o uzdrowienie, św. Gabrielu Archaniele, który jest Aniołem wtajemniczenia. Wyjaśnia także na czym polegała przepowiednia Anioła Stróża Polski, jaką moc zawierają w sobie Kamienie z Góry Objawień na Gargano czy różaniec z Kamieniem z Góry Objawień, kiedy, dlaczego i gdzie objawiał się św. Michał Archanioł w Polsce. Tajemnice Aniołów skrywają w sobie… jeszcze wiele tajemnic. A ks. Piotr Prusakiewicz podejmuje ciekawą próbę ich wytłumaczenia. Polecamy!

The secrets of Angels – to cykl w języku angielskim, prowadzony przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA z myślą o czytelnikach „The Angels Magazine”, przyjaciołach aniołów z całego świata i wszystkich osób, które nie poznały Boga.

Nie bój się, wierz tylko! – to ewangelizacyjny misz – masz, w którym ukazują się filmiki na różne duchowe tematy

Kierownictwo duchowe – cykl prowadzony przez ks. Mateusza Szerszenia CSMA, który dzieli się doświadczeniem towarzyszenia duchowego. Czy każdy powinien mieć kierownika duchowego? Jak rozeznawać duchy? Czym tak naprawdę jest rachunek sumienia? Ks. Mateusz odpowiada na wszelkie pytania dotyczące duchowości i rozwoju duchowego.

Biblioterapia – „Żywe jest Słowo Boże i skuteczne”, dlatego też postanowiliśmy stworzyć cykl „Biblioterapia”, w którym ks. Mateusz Szerszeń CSMA przybliża nam Słowo, poprzez które Bóg do nas mówi. Słowo, które przemienia serca. Czy otworzysz swoje uszy, by Je usłyszeć?

Homilie i konferencje – to playlista, na której odnotowujemy anielskie kazania księży michalitów

Wideozapowiedzi „Któż jak Bóg” – to krótka forma prezentacji kolejnych numerów „Któż jak Bóg”.

straSzydło – cykl prowadzony przez ks. Kazimierza Szydło CSMA, w którym michalita próbuje zmierzyć się z tematami związanymi z lękiem i strachem. Dla wszystkich, którzy niepokoją się o przyszłość, martwią o najbliższych.

Przesłanie Ojca – ks. Krzysztof Poświata CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła przybliża nauczanie Ojca Założyciela, bł. ks. Bronisława Markiewicza. Michalita znany jest z posługiwania się piękną mową, pełną pasji i zapału, która sprawia, że ks. Markiewicz, o którym opowiada, staje się prawdziwym przyjacielem każdego, kto śledzi ten filmowy cykl.

Prawo kanoniczne w pigułce – ks. dr Rafał Kamiński CSMA, prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego dzieli się swoją wiedzą z zakresu prawa kościelnego.

I wiele innych…

Serdecznie zachęcamy do subskrybowania naszego kanału: Youtube/Któż jak Bóg.

Instagram/ktozjakbog

Zdjęcia również mogą ewangelizować! Cytaty o aniołach, wypowiedzi świętych, mądre słowa i inspirujące myśli. A do tego tło w postaci pięknego krajobrazu czy figury św. Michała Archanioła. Nawet w taki sposób można mówić o Bogu. Zachęcamy do obserwowania naszego Instagrama i dzielenia się swoimi refleksjami dotyczącymi życia duchowego.

 Facebook/ @KtozjakBog24

Ponad 28 tysiąca polubień i 38 tysięcy obserwujących – facebookowa wspólnota sympatyków „Któż jak Bóg” i czcicieli św. Michała Archanioła bezustannie się rozwija. To właśnie za pośrednictwem tego narzędzia możemy być w codziennym kontakcie z naszymi Czytelnikami. To dzięki Facebookowi otrzymujemy od Was wiele próśb o modlitwę i dobrych słów na temat naszej działalności. Cieszymy się, że tak wiele osób głosi w sieci „Któż jak Bóg”.

Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili – zachęcamy do polubienia naszego fanpage’a i czynnego w nim udziału – poprzez dzielenie się swoim świadectwem w komentarzach pod naszymi ewangelizacyjnymi postami.

Portal www.kjb24.pl

To na portalu regularnie pojawiają się wpisy; znajdziemy archiwalne artykuły z „Któż jak Bóg”, a także nowe materiały, przybliżające świat aniołów, życie duchowe i poruszające różne teologiczno – filozoficzne aspekty.

Sklep internetowy dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”

Za pośrednictwem strony można także skorzystać z naszego sklepiku i nabyć anielską literaturę, anielskie gadżety, kamień z Groty Objawień na Gargano czy różaniec ze św. Michałem Archaniołem. Oczywiście można zamówić również prenumeratę dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” lub zakupić kwartalnik „The Angels Magazine”. Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie (poniedziałek – piątek 10:00 – 16:00) – pod numerem telefonu: 886 637 822