Bóg działa przez YouTube. „Ksiądz z żuka” na duchowym froncie

Żuk służący do ewangelizacji? Taki pomysł realizuje ks. Grzegorz Sprysak CSMA wraz z nauczycielami i uczniami z katolickiej szkoły im. bł. Bronisława Markiewicza w Markach. Michalita dzieli się także Dobrą Nowiną w serii „Ksiądz z żuka”, która ukazała się na kanale YouTube/Któż jak Bóg.

W 8 – odcinkowym cyklu dyrektor katolickiej szkoły w Markach odpowiada na trudne duchowe pytania, z jakimi borykamy się w sytuacji wojny.

przygotowanie do nagrań

ODCINEK 1

W pierwszym odcinku ks. Sprysak wyjaśnia o co chodzi z żukiem i po co szkole katolickiej taki samochód.

ODCINEK 2

Jest to odcinek wielkopostny, w którym michalita porównuje ten okres do.. jazdy żukiem.

ODCINEK 3

Na prośbę ukraińskich wolontariuszy redakcja „Któż jak Bóg” zorganizowała zbiórkę różańców, medalików i obrazków dla ukraińskich żołnierzy. Akcja spotkała się także z internetową falą nienawiści. Ks. Sprysak przekazał kilka słów do „hejterów”

ODCINEK 4

Po co się modlić o pokój? Czy nasze modlitwy zostaną wysłuchane? Na te pytania ks. Sprysak próbuje odpowiedzieć w czwartym odcinku

ODCINEK 5

O co chodzi w Zawierzeniu Rosji Matce Bożej? I o co w ogóle chodzi w zawierzeniu także nas samych?

ODCINEK 6

Zawsze się radujcienieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. – czytamy w Piśmie Świętym. Tylko co to znaczy, by się zawsze radować i jak to robić, gdy widzimy tyle cierpienia i zła? Co ciekawe, po tym odcinku otrzymaliśmy kilka wiadomości od internautów, że poczuli taki wewnętrzny pokój i radość. Pan Bóg działa również przez YouTube’a . Chwała Panu!

ODCINEK 7

Gdzie jest Pan Bóg? – to pytanie stawiają sobie nawet osoby wierzące, w obliczu koszmaru wojennego. W siódmym odcinku ks. Grzegorz Sprysak CSMA próbuje na nie odpowiedzieć

ODCINEK 8

Jezu, ufam Tobie – to wezwanie widzimy niemal w każdej świątyni, słyszymy je od lat, jednak czy umiemy je zastosować w praktyce? Co nam daje zaufanie Bogu i jak je wprowadzić w życie? O tym w ostatnim odcinku serii „Ksiądz z żuka”

Życzymy Państwu bezpiecznej jazdy do Celu!