„By być w kontakcie z aniołami”. Niezwykła szkoła języka angielskiego

Na michalickim kanale YouTube powstał cykl „Anielski angielski”. „To taki angielski, który pomoże nam być w kontakcie z Panem Bogiem i Aniołami” – mówi ks. Piotr Prusakiewicz, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, zapraszając do uczestniczenia w nietypowych lekcjach online.

– Pamiętam, jak kiedyś wszedłem do kościoła, byłem w sutannie, a przewodniczka próbowała tłumaczyć grupie anglojęzycznej, co jest w tym kościele. Miała wielkie problemy ze słownictwem. Trochę jej podpowiedziałem i stwierdziłem, że jednak warto uczyć się angielskiego, który pomoże nam odnaleźć się w świecie wiary i religii – opowiada ks. Piotr Prusakiewicz, pomysłodawca cyklu „Anielski angielski”

Na kanale „Któż jak Bóg” ukazało sie już osiem lekcji, podczas których przedstawiane jest religijne słownictwo w języku angielskim. Zajęcia są różnej długości, a ich celem jest nie tylko poznanie nowych słówek, lecz przede wszystkim poznanie Pana Boga i Aniołów. Atutem jest współprowadzący program.

– Lekcje odbywają się z native speakerem, dr. Robertem Stacpolem, dyrektorem Instytutu Bożego Miłosierdzia im. Jana Pawła II w Stanach Zjednoczonych – podkreśla michalita

– Serdecznie zapraszam do niezwykłej szkoły języka angielskiego – dodaje duchowny

Lekcje są bezpłatne i przeznaczone dla każdego, zarówno dla osób, których znajomość angielskiego jest na poziomie podstawowym, jak i dla zaawansowanych. W lekcjach chodzi bowiem nie tylko o poznanie nowych wyrażeń, lecz przede wszystkim o doświadczenie Pana Boga, przy okazji dobrze się bawiąc i ucząc.

LEKCJA 1 – WIARA

LEKCJA 2 – SPOTKANIE Z BOGIEM

LEKCJA 3 – KOŚCIÓŁ

LEKCJA 4 – ANIOŁOWIE I DEMONY

LEKCJA 5 – TAJEMNICE PISMA ŚWIĘTEGO

LEKCJA 6 – MODLITWA OBJAWIONA PRZEZ JEZUSA

LEKCJA 7 – WYJĄTKOWA MODLITWA DO MARYI

LEKCJA 8 – EGZORCYZM ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA