Był z nami w każdy czas…

Święty Michale, z nami bądź w każdy czas, Święty Michale, w walce ze złem wspomagaj nas – słowa tej pieśni towarzyszyły uczestnikom ubiegłotygodniowych Anielskich Rekolekcji w kolebce Zgromadzenia św. Michała Archanioła – Miejscu Piastowym.

Modlitewne spotkanie zgromadziło w tym roku rekordową liczbę niemal 120 rekolektantów. Na rekolekcje do podkarpackiego miasteczka przyjechali oni ze wszystkich krańców Polski, często po kilkunastogodzinnej podróży. W Miejscu Piastowym pojawili się uczestnicy m.in. z Warszawy, Stargardu, Grodziska Mazowieckiego, Bochni, Kielc, Wrocławia, Muszyny, Łodzi, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Łęknicy, Nowego Targu, Koszyc Wielkich, Częstochowy, Mińska Mazowieckiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Klemensowa, Łukowa, Rawy Mazowieckiej, Koszalina, Leźna i Gdańska.

Spotkania modlitewne odbywały się w miejsteckim Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza oraz w kaplicach domów rekolekcyjnych michalitek i michalitów. W programie prowadzonych przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA rekolekcji znalazły się codzienne Msze święte, konferencje, adoracje Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa, różaniec i Godzinki ku czci św. Michała Archanioła. Chętni mogli wziąć udział również w nocnych czuwaniach przed Najświętszym Sakramentem. O oprawę muzyczną nabożeństw zadbała sekcja muzyczna pod kierownictwem Michała Niemca.

Po rekolekcjach Rycerstwo św. Michała Archanioła wzbogaciło się o dwie kolejne rycerki, które złożyły w Miejscu Piastowym swoje przyrzeczenia. Modlitewne spotkanie poprzedzone zostało zresztą dorocznym Zjazdem Animatorów Rycerstwa. Wspólnota ta liczy obecnie 68 zastępów, w których zgromadzonych jest 672 rycerzy, 78 kandydatów i 253 członków wspomagających.