Czas Mocy i Łaski dla Ziemi Słubickiej

21.07.2017 r. to data, która zapisała się na trwałe jako dzień Mocy i Łaski dla Ziemi Słubickiej. W tym dniu nawiedził parafię Ducha Świętego w Słubicach św. Michał Archanioł w znaku figury z Monte Sant’Angelo w Italii. Na audiencję do zwiastuna Bożej Chwały przybyła wtedy niezliczona rzesza pątników. Niespodziewanym świadectwem dla parafian był udział pielgrzymów z Kolumbii, Węgier i sąsiadów zza Odry.

Nawiedzenie posłannika Boga przyniosło wiele duchowych owoców. Powstała wspólnota Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, raz w miesiącu celebrowana jest Msza Św. ku czci Stróża i Patrona Kościoła. Parafia otrzymała także skałę z Groty Objawień na Górze Gargano. Poprzez przyjęcie szkaplerzy św. Michała Archanioła i codzienną modlitwę po Mszach Św. do Wodza Wojsk Niebieskich rozszerza się kult oraz pojawiają się znaki opieki świętego Michała nad miastem i jego mieszkańcami. W rocznice peregrynacji organizowane są uroczystości poprzedzone Nowenną do św. Michała Archanioła.

W niedzielę 21 lipca br. sprawowana była uroczysta Eucharystia dziękczynna za łaski otrzymane przez wstawiennictwo św. Michała. Oprawę liturgiczną w trakcie Mszy Św. podjęli przedstawiciele Bractwa Szkaplerza. W darach ołtarza złożono m.in. Figurę św. Michała Archanioła oraz Wielką Księgę Nawiedzenia, zawierającą prośby i podziękowania, szkaplerze i anielskie SMS-y. Pod koniec celebry dokonano zawierzenia rodzin Aniołowi Pokoju, św. Michałowi. Następnie proboszcz parafii, ks. kan. Henryk Wojnar dokonał aktu nałożenia Szkaplerzy św. Michała Archanioła. Po błogosławieństwie członkowie Bractwa wręczali uczestnikom nabożeństwa Anielskie SMS-y, częstowali „białymi Michałkami” oraz ciasteczkami w kształcie aniołów. Zwieńczeniem obchodów była agapa w „Kawiarence pod Aniołem”, gdzie śpiewano pieśni Michałowe i spożywano wypieki przygotowane przez organizatorów.

Św. Michale Archaniele miej nas, parafię i Ojczyznę w opiece, broń w walce z mocami ciemności i zakusami złego. Twojej szczególnej opiece powierzamy rodziny, dzieci i młodzież. Któż jak Bóg!.

 

Michał Sobociński