Czas mocy i łaski u cystersów w Gdańsku Oliwie

Od piątku 25 czerwca br. aż do niedzieli u cystersów w Gdańsku Oliwie trwały niezwykłe chwile Nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano. Peregrynację poprowadzili Księża Michalici. Wielu uczestników przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła jako duchowy dar Kościoła.

Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem oczekiwania, które poprowadził ks. Rafał Szwajca CSMA. On również był duchowym przewodnikiem w dniach nawiedzenia. W program spotkania wpisały się modlitwy w Godzinie Miłosierdzia oraz wieczorem w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Nie zabrakło modlitwy za chorych, samotnych i starszych oraz Mszy św. połączonej z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów z błogosławieństwem na sposób lurdzki. W niedzielę na każdej Mszy św. wierni oddali się w opiekę Księcia wojsk anielskich, odmawiając modlitwę Aktu Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

Ostatnim punktem uroczystości było zawierzenie parafii św. Michałowi, którego dokonał proboszcz o. Albin Chorąży oCist. oraz procesja ulicami parafii do klasztoru sióstr brygidek, które św. Michała Archanioła przyjęły na nocne czuwanie w swoim domu.