Czas mocy i łaski podczas II Ogólnopolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę

W pierwszą sobotę lipca już po raz drugi na Jasnej Górze miała miejsce Pielgrzymka Czcicieli i Rycerzy św. Michała Archanioła, Bractwa Szkaplerznego oraz Czytelników czasopisma Któż jak Bóg. Już od rana słoneczne promienie witały pielgrzymów przybywających ze wszystkich stron Polski na spotkanie z Matką Bożą i świętym Michałem Archaniołem.

Duchowe przygotowania rozpoczęły się już dzień wcześniej Apelem Jasnogórskim poprowadzonym przez Przełożonego Generalnego, ks. Dariusza Wilka CSMA. Oczekując na przybycie Figury św. Michała Archanioła, pielgrzymi odmówili Różaniec z Aniołami. Następnie miała miejsce procesja z Figurą do Bazyliki i odśpiewanie Godzinek ku czci św. Michała Archanioła.

Szczytem całego wydarzenia była Eucharystia sprawowana w Kaplicy Cudownego Obrazu, do której została przeniesiona Figura św. Michała Archanioła. Mszy świętej przewodniczył Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów, a homilię wygłosił ks. Robert Ryndak CSMA opiekun Bractwa Szkaplerznego.

Podczas modlitewnego czuwania była możliwość przyjęcia szkaplerza, o którym ks. Robert Ryndak opowiadał w Radiu Jasna Góra. Na stronie radia są dostępne fragmenty tej audycji: http://www.radiojasnagora.pl/n1383.

Śpiew podczas całego dnia prowadził Zespół Laetare z Wołomina, którego posługa pomagała pielgrzymom w skupieniu i uwielbieniu Boga. Szczególnym czasem modlitwy była Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie poprowadzoną przez ks. Piotra Prusakiewicza CSMA, Redaktora Naczelnego czasopisma Któż jak Bóg i Animatora Generalnego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. Spotkanie zakończył koncert uwielbienia Chwała Panu i cześć! w wykonaniu Zespołu Laetare.

Ci, którzy mogli pozostać dłużej na Jasnej Górze uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, podczas którego Figura św. Michała została ponownie wprowadzona do kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie pozostała całą noc, towarzysząc pielgrzymom czuwającym wraz ze św. Michałem Archaniołem i Królową Aniołów aż do godziny 4.30.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku podczas III Ogólnopolskiej Pielgrzymki, która odbędzie się 7 lipca 2018 roku.

 

Któż jak Bóg!