Ferie z emocjami

„Ferie z emocjami” to innowacyjny projekt, łączący wypoczynek i zajęcia z psychologami oraz terapeutami, skierowany do dzieci i młodzieży. Pilotażowy obóz odbędzie się 19-24 lutego 2024 w ośrodku młodzieżowo-rekolekcyjnym Angelus Maris w Łącku. Organizatorem jest Fundacja „Michalickie Centrum Młodzieży Michael”.

„Ferie z emocjami” są odpowiedzią na problemy z którymi borykają się współcześnie młodzi ludzie. Podczas warsztatów prowadzonych przez doświadczonych, chrześcijańskich terapeutów oraz podczas dobrowolnych spotkań indywidualnych młodzi ludzie będą mogli popracować nad swoimi negatywni emocjami takimi jak: lęk, drażliwość, złość, smutek, wstyd, poczucie winy. Oprócz tego „Ferie z emocjami” będą normalnym wypoczynkiem podczas, którego przewidziane są liczne atrakcje m.in. wyjazd na lodowisko czy do parku wodnego, gry terenowe, gry planszowe, ogniska czy dyskoteka.

Widzimy jakie problemy obecnie dotykają młodych ludzi, ich rodziców oraz całe rodziny. Internet i promowane tam patologie, gry komputerowe, telefony komórkowe czy niewłaściwe towarzystwo wprowadzają zamęt w życiu dzieci i młodzieży. Coraz więcej młodych ludzi jest wycofanych społecznie, pojawiają się depresje, problemy w szkole. Chcemy pomóc młodym ludziom oraz ich rodzicom. „Ferie z emocjami” to połączenie wypoczynku w gronie rówieśników z warsztatami pracy nad emocjami. Mamy fantastyczny program opracowany przez chrześcijańskich psychologów i terapeutów, którzy będą cały do dyspozycji uczestników obozu – akcentuje ks. Jarosław Witkowski, organizator, który ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Przewidziany wiek dla uczestników to 13-18 lat. Kadrę tworzą doświadczeni pedagogowie związani z Michalitami od lat oraz psychologowie i terapeuci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich. „Ferie z emocjami” odbędą się w dniach 19-24 lutego 2024 w ośrodku młodzieżowo-rekolekcyjny Angelus Maris w Łącku 59 (w gminie Postomino, w województwie zachodniopomorskim). Liczba miejsc ograniczona – zapisy jeszcze trwają.

Więcej informacji na stronie – https://obozy.michalici.pl/ferie-z-emocjami-w-lacku-19-24-lutego/