Film o św. Michale nagrodzony

Film o św. Michale Archaniele „Broń nas w walce” otrzymał I nagrodę na XXXIV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów „KSF Niepokalana 2019” w kategorii maryjnej. Jesteśmy szczęśliwi tym bardziej, że Redakcja „Któż jak Bóg” pomagała w realizacji zdjęć do filmu i objęła nad nim patronat medialny.

Konkurs jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Filmowe im. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Nadesłano ponad  60 filmów z 12 krajów całego świata.

– Zwycięstwo było dla mnie zaskoczeniem – wyznaje Marek Woś, reżyser filmu, – ponieważ poziom wszystkich innych produkcji był bardzo wysoki, zwyczajnie się nie spodziewałem zwycięstwa. Nagrywając film nie myślałem to nagrodach, ale pragnąłem szerzyć wiedzę o świętym Michale i przybliżać go ludziom. Ogromnie się wzruszyłem tym wyróżnieniem. Po pierwsze dlatego, że praca nad filmem zajęła mi wiele czasu, włożyłem w nią sporo serca i osobistego zaangażowania. Cieszę się, że ktoś to docenił. Po drugie: nagroda zawsze dodaje twórcy skrzydeł i sił do pełnienia nowych zadań. Mam nadzieję, że teraz jeszcze więcej osób zostanie czcicielami świętego Michała.