Film "Wolni. Podróż do wnętrza"

Portret szczęśliwych ludzi. Film „Wolni. Podróż do wnętrza” już w kinach

Klimatyczny, wyciszający i dający wytchnienie… Hiszpański hit odsłaniający kulisy życia kontemplacyjnego można już oglądać na polskich ekranach!

Piękno i radość

Co sprawia, że w XXI wieku tysiące kobiet i mężczyzn postanawia porzucić kolorowy, pełen wygód świat i na całe życie zamknąć się w surowych murach klasztoru? Czy to jedynie poświęcenie w imię bezgranicznej miłości do Boga lub ucieczka przed problemami świata? A może potrzeba spokoju i harmonii, której nie daje skomplikowana rzeczywistość? W czym dla mnicha lepsza jest kontemplacja od życia rodzinnego i kariery zawodowej?

„Wolni. Podróż do wnętrza” to zaproszenie do doświadczenia pięknego, kojącego przeżycia i zastanowienia się nad tym, jak odszukać siebie. To sielskie obrazy przyrody, codziennej pracy, szukania sensu oraz prawdziwej radości i wolności.

Zobacz zwiastun filmu:

Tego jeszcze nie widzieliśmy

Twórcy filmu, dzięki szczególnym okolicznościom, wyjątkowo otrzymali dostęp do dwunastu zamkniętych na co dzień klasztorów. Żaden dokumentalista wcześniej nie miał możliwości tak blisko i dogłębnie przyjrzeć się kontemplacyjnemu życiu mniszek i mnichów i wysłuchać tak szczerych świadectw ich życia. To spotkanie świata powołanych ze światem tęskniącym za Bogiem.

„Wolni. Podróż do wnętrza” zabiera widza w hipnotyzującą podróż do enklaw ciszy i modlitwy, ale nade wszystko w podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Ile refleksji nad własnym życiem wzbudzi przyjrzenie się tym, którzy żyją zupełnie inaczej? Odpowiedź z pewnością zaskoczy…

Film „Wolni. Podróż do wnętrza” już w kinach

Dwumiesięcznik „Któż jak Bóg” objął film patronatem medialnym. Listę seansów w poszczególnych miastach można sprawdzić na tej stronie.

tytuł oryginalny: „Libres”
reżyseria: Santos Blanco
scenariusz: Javier Lorenzo
produkcja: Hiszpania 2023
czas trwania: 108 minut

Film "Wolni. Podróż do wnętrza"