Gdy nie możesz nawiedzić grobów swoich bliskich

Modlitwa dla tych, którzy nie mogą nawiedzić grobów swoich bliskich

Boże, Panie życia i śmierci, który w swojej łaskawości przyjmujesz nas do Swojej chwały, powierzamy Ci los naszych bliskich zmarłych. Tobie, Panie miłosierdzia, ufamy zarówno za życia, jak i po śmierci. Obdarz naszych krewnych, przodków, przyjaciół i znajomych radością życia wiecznego. Nie dozwól, aby dusze zmarłych oddalone były od Ciebie. Chcemy ofiarować wszystkie odpusty, jakich dostąpić możemy w tych dniach, za tych wszystkich, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Jednocześnie w modlitwie kierujemy do Ciebie wszystkie intencje Ojca Świętego, które nosi w swoim sercu.

Maryjo, Wspomożycielko Wiernych, wysłuchaj naszych modlitw i z czułą miłością spojrzyj na wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Dozwól im radować się tym samym szczęściem, jakie Bóg przygotował dla Ciebie w niebie. Módl się za nami, abyśmy za życia zasłużyli na udział w chwale Twojego Syna i  mogli żyć w cieniu Twojej matczynej opieki.

Święty Michale Archaniele, Wybawicielu Dusz z Czyśćca, wypraszaj wszystkim zmarłym łaskę zbawienia i chroń ich przed ogniem piekielnym. Niech Twoje wstawiennictwo i obecność będą drogą prowadzącą tylko do Boga, aby dusze wiernych zmarłych mogły w pokoju wielbić Boży majestat razem z aniołami i świętymi. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie! Amen.

Ks. Mateusz Szerszeń CSMA