Konkurs poetycki

Redakcja serdecznie zachęca dzieci i młodzież do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o tematyce… życia Sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.

Szczegóły od Organizatorów:

Sługa Boży o. Ludwik Wrodarczyk OMI to polski oblat i męczennik, który urodził się 25 sierpnia 1907r. w Radzionkowie. Był on również patronem tamtejszego gimnazjum. Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie uhonorował go medalem oraz dyplomem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” za ratowanie życia Żydom w czasie wojny.

Ideą konkursu jest rozwijanie wrażliwości artystycznej u dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie pamięci o Słudze Bożym o. Ludwiku Wrodarczyku OMI poprzez czerpanie inspiracji z jego szlachetnej postawy, miłości do bliźniego, a także głębokiego zawierzenia Bogu i Maryi Niepokalanej – mówi pomysłodawczyni konkursu Dagmara Nawratek prowadząca konkursowy blog oraz fanpage na Facebooku.

Wiersze należy przesyłać do 25.10.2020r. na adres: ogolnopolskikonkurspoetycki@gmail.com, a ich tematyka powinna w dowolny sposób nawiązywać do wartości krzewionych przez oblata. Regulamin konkursu jest dostępny na blogu: https://ogolnopolskikonkurspoetycki.blogspot.com/ .