List do Rodziny Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła

O jak szczęśliwy człowiek, co za życia swego
Czci i pomocy wzywa Michała Świętego,
Zapewnioną ma pomoc we wszelkie potrzebie…
/Godzinki ku czci Świętego Michała Archanioła/

Droga Rodzino Bractwa Szkaplerza Świętego Michał Archanioła.

Niełatwy, wręcz bardzo trudny czas przychodzi nam obecnie przeżywać. Panoszy się na świecie i w naszej Ojczyźnie śmiercionośna epidemia. Wielu ta sytuacja napawa strachem i lekiem, bezsilnością. Coraz więcej osób zarażonych. Nie sposób obecnej chwili nie porównywać do XVII-wiecznej epidemii dżumy. To wtedy właśnie miało miejsce IV z kolei objawienie Świętego Michała Archanioła na półwyspie Gargano. Odpowiadając na płynącą z serca prośbę biskupa Puccinellego Święty Archanioł przybywa z pomocą – Bożą pomocą. Ma miejsce cud. Od tej pory Wódz Niebiański nazywany jest wybawicielem z zarazy. I my dziś chcemy, otwierając nasze serca, pokornie prosić Boga o zmiłowanie. Czynimy to przez wstawiennictwo naszego Patrona.

Niełatwy, wręcz bardzo trudny czas przychodzi nam obecnie przeżywać. Także z tego względu, iż na skutek, skądinąd słusznych, obostrzeń nie mamy możliwości gromadzenia się na modlitwie. Jest wiele miejsc, w których osoby noszące szkaplerz regularnie spotykały się na modlitwie. Teraz jest to niemożliwe. Nie chcemy jednak ulec poczuciu bezsilności w tak trudnej sytuacji. Pragniemy ją wykorzystać do tego, aby, poprzez duchową łączność, odczuć siłę i moc więzi Duchowej Rodziny, którą stanowimy. Dlatego uczyńmy co w naszej mocy, aby w codziennie odmawianej przez nas modlitwie papieża Leona XIII, a także szczególnych dla nas chwilach (8- go, 29- go i w pierwszy wtorek miesiąca – dni, w których bardziej niż za zazwyczaj przyzywamy opieki i wstawiennictwa Świętego Michała Archanioła) spotkać się duchowo na modlitwie. W tym miejscu, w którym aktualnie jesteśmy, możemy i chcemy otwierać serca, by odczuć bezcenną moc Bożego działania i poczucia wspólnoty, która jest nam tak bardzo potrzebna.

Niech ten SZCZEGÓLNY CZAS MODLITWY I ŁASKI – duchowej łączności osób noszących znak Szkaplerza ŚWIĘTEGO ARCHANIOŁA MICHAŁA – ZWYCIĘZCY ZARAZY wlewa w nasze serca ufność w potęgę Bożego działania w życiu naszym (szczególnie w trudnych momentach) i w życiu tych, których Bogu przez wstawiennictwo Świętego Michała Archanioła polecamy. Ufamy, że nastaną dni kiedy ponownie będzie nam dane spotykać się na wspólnotowej modlitwie w tak wielu wspólnotach Bractwa Szkaplerza Świętego Michała Archanioła.

Z darem duchowej łączności w modlitwie,

ks. Robert Ryndak CSMA
Moderator Bractwa Szkaplerza
Świętego Michała Archanioła