Michalici podbijają internet

„Czerwcóweczka”  i „Rozważania Czerwcowe” to nowe propozycje cykli filmowych, które będą dostępne na michalickim kanale Youtube/ Któż jak Bóg w miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Michalici: ks. Emil Kurek i ks. Mateusz Szerszeń swoimi nagraniami podbijają Internet. Już w maju młodzi kapłani przygotowali serię nietypowych konferencji o Maryi.

Ks. Emil, na co dzień katecheta i duszpasterz w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, w sześciu, krótkich odcinkach „Majóweczki” w oryginalny sposób przybliżył kilka fraz z Litanii Loretańskiej. Choć założeniem „Majóweczki” było dotarcie do młodych osób, cieszyła się popularnością również wśród starszych odbiorców. „Czemu Maryja jest przedziwna”, „Gdy chcesz odkryć prawdziwą przyjaźń”, „Gdy poszukujesz prawdziwego piękna”, „Dlaczego Maryja jest porównana do róży”- to tylko niektóre z zagadnień poruszonych przez duchownego. Filmiki spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem. „Super odcinek”, „Jest mega”, „Żałuję, że majóweczka trwa tak krótko”, „Mają michalici rozmach.”- możemy przeczytać w komentarzach pod nagraniami. Sam kapłan wśród młodych czuje się bardzo swobodnie i można to dostrzec oglądając „Majóweczkę”.

– Nagrywanie krótkich rozważań o Maryi, szczególnie dla młodzieży, sprawiło mi niezłą frajdę, choć nie ukrywam, że było stresująco. Chciałem dotrzeć do młodego człowieka, stąd też pomysł, by użyć różnych gadżetów i poruszyć te tematy, które mogą być intrygujące. Przygotowując się zadałem sobie pytanie: Co Maryja chciałaby powiedzieć dziś młodym, gdyby tylko zechcieli się z nią spotkać? Jeżeli choć jeden młody człowiek oglądający te konferencje popatrzył życzliwszym okiem na Matkę Najświętszą, to mogę przyznać, że spełniły one swój cel – mówi ks. Emil Kurek.

– Już szykujemy odcinki na czerwiec. „Czerwcóweczka” będzie nieco inna i będzie dotyczyła oczywiście Najświętszego Serca Pana Jezusa. Moi uczniowie już pytają, czy wrzucę coś jeszcze, więc kujmy żelazo póki gorące – dodaje michalita.

Z kolei ks. Mateusz Szerszeń, znany m.in. z serii „Kierownictwo Duchowe”, „Rekolekcji Wielkopostnych ze szczepionką” i z podcastów „Myśli Ojca Mateusza”, które ukazują się na michalickim kanale Youtube/Któż jak Boóg w każdy piątkowy wieczór, przygotowuje „Rozważania Czerwcowe”. Cztery konferencje, które będą ukazywały się w każdą czerwcową niedzielę, będą wprowadzeniem do Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Wydawnictwo Michalineum wydało książkę „Rozważania czerwcowe” mojego autorstwa.  Na podstawie tej publikacji postaram się przybliżyć wszystkim śledzącym kanał Youtube i facebookowy fanpage dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, jak dobry jest Bóg i jak wielką Miłością nas obdarza każdego dnia. Pragnę, byśmy mogli spotkać się w każdy niedzielny, czerwcowy wieczór na wspólnej modlitwie do Serca Jezusa, byśmy pozwolili Bogu na „odebranie nam serca kamiennego i zamianę na serce z Ciała – podkreśla ks. Szerszeń

W maju ukazały się cztery konferencje ks. Mateusza Szerszenia o Matce Bożej, które zostały obejrzane przez kilkadziesiąt tysięcy osób.

Zachęcamy do subskrybowania kanału Youtube/ Któż jak Bóg i kliknięcie dzwoneczka, aby być na bieżąco 🙂

✔ Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/3lXAMSc