Miecz św. Michała Archanioła

Wielu zna św. Michała Archanioła, niewielu jednak słyszało o tajemniczej linii. Ten wyjątkowo potężny orędownik stoczył zwycięską walkę z Szatanem i pozostawił po niej znak. Miecz św. Michała Archanioła Artura Żaka to zaproszenie do wyruszenia na spotkanie z patronem idealnym na nasze trudne, niespokojne czasy! Jako redakcja „Któż jak Bóg” objęliśmy patronatem medialnym tę pozycję książkową.

„Prosta linia łącząca siedem sanktuariów poświęconych św. Michałowi Archaniołowi sięga od Irlandii aż do Izraela. Czy to przypadek? Czy za zbieg okoliczności należy uznać, że sanktuaria ułożone są na mapie w jednej linii, a trzy najważniejsze miejsca na szlaku – Mont Saint Michel we Francji, Sacra di San Michele w Dolinie Susa oraz sanktuarium Monte Sant’Angelo w Gargano – położone są w tej samej odległości od siebie? Ponadto czy za zbieg okoliczności należy uznać, że w dniu przesilenia letniego linia idealnie wyrównuje się z zachodzącym słońcem?”

Po apokaliptycznej walce w niebiosach św. Michał Archanioł zadał Szatanowi ostateczny cios.  Uderzył mieczem, by strącić go do piekieł. Siedem sanktuariów poświęconych św. Michałowi Archaniołowi sięga w linii prostej od Irlandii do Izraela i odzwierciedla to zwycięskie uderzenie miecza.

O sile wstawiennictwa św. Michała nie trzeba długo przekonywać. Do dziś Archanioła czczą miliony na całym świecie, prosząc go o pomoc. Tym bardziej w tych trudnych, niespokojnych czasach każdy z nas potrzebuje niezawodnego patrona, do którego może się zwrócić w sytuacjach kryzysowych. Dzięki lekturze książki poznasz tajemniczą legendę, posłuchasz o niesamowitych miejscach, m.in. o klasztorze na Skelling Michael, położonym na wyspie i oddalonym od stałego lądu o 11,6 km wzburzonego oceanu, i zaprzyjaźnisz się z tym potężnym orędownikiem!

Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę.

Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg!

Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Artur Żak – absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim.  Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i wydawca. Autor biografii Życie w rytm Bożych nut. Opowieść o biskupie Józefie Zawitkowskim i opowiadań Życie o smaku umierania. Współtworzy blog poświęcony recenzjom książek o tematyce religijnej i duchowej LiteryWiary.pl.

ABY ZAKUPIĆ KSIĄŻKĘ, ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI WYDAWNICTWA BRATNI ZEW. KLIKNIJ TUTAJ