MIESIĄC ZE ŚW. MICHAŁEM ARCHANIOŁEM – DZIEŃ 26

Dzień 26.

Wielkość świętego Michała Archanioła w wypraszaniu zbawienia wiernym

I. Święty Michał Archanioł tak bardzo kocha swoich czcicieli, że stara się, aby byli przeznaczeni do życia wiecznego. Kościół nazywa Go dawcą zdrowia, ponieważ nie tylko niesie Krzyż – znak naszego ratunku i Odkupienia – ale także opieczętowuje dusze wybranych, aby nie poniosły szkody. Tak opisuje Go święty Jan w Apokalipsie, gdy widzi Go przybywającego ze Wschodu z pieczęcią Boga w dłoni.

Święty Michał woła do czterech aniołów, którzy mieli wyrządzić szkodę ziemi i morzu. Prosi, aby nic nie robili do czasu, gdy nie oznaczy czół wszystkich sług Bożych. Tak jak Antychryst naznacza swoich zwolenników, tak święty Archanioł opieczętowuje wybranych. Proś Go, aby odcisnął na twoim czole ten znak.

Modlitwa

Potężny Książę Michale, uwielbiam Cię i błogosławię za wielką moc, którą Bóg Cię obdarzył. Proszę Cię, abyś zechciał włączyć mnie w poczet Twoich sług. Wstawiaj się za mną u Miłosiernego i wyproś łaskę bycia Jego wiernym sługą. Otaczaj mnie opieką, dodawaj sił do walki z pokusami, abym pewnego dnia mógł cieszyć się razem z Tobą oglądaniem Boga w niebie.

Pozdrowienie

Pozdrawiam Cię, święty Michale, odciśnij w mojej duszy znak bycia wybranym.

Zadanie

Nie mów źle o bliźnim. Gdy tylko ci się to zdarzy, napraw swój grzech.

Nowenna do Anioła stróża

Dzień czwarty: Aniele Boży, stróżu mój, kochający przewodniku, który poprzez nieustanne ostrzeżenia zapraszasz mnie do uwolnienia z grzechu, za każdym razem gdy upadam. Błogosławię Cię i dziękuję, razem z chórem Potęgi, który zatrzymuje Szatana. Spraw, aby moja dusza obudziła się z letargu, z letniości w której trwa, aby potrafiła przeciwstawić się i zwyciężać wszystkich jej nieprzyjaciół.

Modlitwa do Anioła Stróża

Aniele Boży, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy. Strzeż duszy, ciała mego, zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen.

Fragment książki „Wielkość św. Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych” publikujemy dzięki uprzejmości wydawnictwa Rosemaria.