Modlitwa kontemplacyjna Boskiego Dzieciątka

Dziś zaczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem (16-24 grudnia). W Adwencie jest to okres, w którym mamy pochylić się nad tajemnicą wcielenia. Poniżej proponuję modlitwę do Boskiego Dzieciątka do odmawiania przez kolejne dni aż do Wigilii Narodzenia Pańskiego.

Mój kochany Jezu, Boskie Dzieciątko, które jesteś prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem, zwracam dziś ku Tobie swoje myśli, pragnienia i wolę. W prostocie ducha chcę kontemplować wielką tajemnicę wcielenia. Dziękować za Twoje przyjście, które budzi we mnie nadzieję i radość.

Wpatruję się w Ciebie i widzę maleńkie Dziecko, które dopiero przyszło na świat. Leżysz na sianie owinięty w pieluszki w bladym świetle stajenki. Wokół gwar i mrok świata. Wyobrażam sobie, jak biorę Cię na ręce i przytulam do swojego serca. Całuje Twoje małe dłonie, które nieustannie mnie błogosławią. Cieszę się z Twojej obecności, bo wiem, że jest ona spełnieniem planu Boga, który zapowiedzieli prorocy.

Wyobrażam sobie, jak biorę Cię na ręce i przytulam do swojego serca

Odczuwam twój cichy sen i chłód żłóbka, w którym zostałeś złożony. Razem z Maryją i Józefem pragnę zachować Twoją obecność i chronić Cię przed złem, które dotyka także mnie samego. Podziwiam piękno bycia człowiekiem i kruchość ludzkiej natury. Adoruję Cię razem z aniołami, pasterzami i królami, którzy rozpoznali w Tobie mesjasza.

Odczuwam twój cichy sen i chłód żłóbka, w którym zostałeś złożony

Przyjmuję Cię, choć swoi Cię nie przyjęli. Czekam na Ciebie, choć inni już Cię skazali. Dziękuję Ci, za Twoje święte życie, które w każdej sekundzie od pierwszego uderzenia Twojego Boskiego Serca, było przeżywane w pełnieniu woli Ojca.

Pokłon Ci oddaję jako mojemu Panu i Zbawicielowi, który dla mnie zstąpił z Nieba, aby być Emmanuelem – Bogiem z nami. Amen.

ks. Mateusz Szerszeń CSMA