Modlitwa odwołująca przekleństwa. Egzorcysta odpowiada

Każdego wieczora błogosławię swoim dzieciom i odmawiam nad nimi modlitwę odwołującą przekleństwa. Ktoś jednak powiedział mi, że tego rodzaju modlitwy zarezerwowane są dla egzorcystów. Czy to prawda? Czy powinnam przerwać tego rodzaju modlitwę i jeśli tak to dlaczego?

Czytelniczka

ks. Zbigniew Baran CSMA: Po pierwsze, zdecydowanie warto błogosławić swoim dzieciom. Spływa wówczas na nie światło i łaska Boża.

Dobrą rzeczą jest również modlitwa odwołująca przekleństwa. Pod jednym wszakże warunkiem – że rzeczywiście jest to modlitwa. To znaczy – dobra jest ona tak długo, jak długo zwracamy się w niej do Boga, wielbimy Go i prosimy, dziękujemy Mu.

Problem zaczyna się wówczas, gdy w tej tzw. „modlitwie” zwracamy się bezpośrednio do demona, próbując go odegnać. Tego osobom świeckim absolutnie czynić nie wolno. Diabeł może bowiem wykorzystać tę sytuację i „przykleić” się do Pani dzieci.

Pan Bóg jest naszym wszechmocnym i kochającym Ojcem. Jeśli staniemy przed Nim w ufności, On zajmie się odpędzaniem wszelkich przekleństw. Ale to Jego musimy o to prosić.

Artykuł ukazał się w dwumiesięczniku „Któż jak Bóg” 1/2022