NAJAZD RYCERZY NA GARGANO

W drugiej połowie października ponad 90 osób, z których większość przynależy do Rycerstwa Świętego Michała Archanioła miała okazję uczestnictwa w dziękczynnej pielgrzymce z okazji 25 – lecia istnienia tego ruchu apostolskiego.

Miejscem docelowym pielgrzymowania była cudowna grota objawień Świętego Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo na Półwyspie Gargano we Włoszech. Pielgrzymi przez 4 dni trwali na modlitwie oraz zwiedzali to święte miejsce. Dodatkowo pielgrzymowali również do San Giovanni Rotondo, gdzie spoczywają  doczesne szczątki Świętego Ojca Pio.

W programie pielgrzymki znajdowały się codzienne Msze Święte, Adoracje Najświętszego Sakramentu, modlitwy rycerskie, różaniec i koronka anielska . Wolne chwile spędzano na osobistej modlitwie w grocie. W ostatnim dniu jedna z kandydatek złożyła rycerskie przyrzeczenia, a kilka osób przyjęło szkaplerz świętego Michała Archanioła. Wieczorne spotkania w jadalni domu pielgrzyma miały także charakter integracyjny – były związane ze śpiewem i tańcem.

Podsumowując, anielscy pielgrzymi dotarli do groty Michała Archanioła nie tylko z Warszawy, Krakowa czy Łodzi, ale również z mniejszych miejscowości województw: śląskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i mazowieckiego. Uczestnicy tej wyprawy mieli w pamięci intencje osób, które nie mogły uczestniczyć w tej pielgrzymce. Intencje, które zostały złożone na stronie „Któż jak Bóg” na portalu Facebook oraz na stronie internetowej czasopisma.

Msza Święta w grocie Świętego Michała Archanioła
Uwielbienie w grocie Świętego Michała Archanioła
Sala pamiątek po Św. Ojcu Pio