Nowenna przed świętem bł. ks. Bronisława Markiewicza. Módlmy się wspólnie!

W dniach 21 – 29 stycznia na kanale YouTube/Któż jak Bóg o g. 7:00 będzie ukazywać się nowenna przed świętem bł. ks. Bronisława Markiewicza, przygotowana przez ks. Krzysztofa Pelca CSMA . Wspomnienie założyciela Zgromadzenia św. Michała Archanioła obchodzimy 30 stycznia.

Każdego dnia na naszym kanale pojawiać się będzie krótkie rozważanie wraz z modlitwą o kanonizację i cud uzdrowienia za przyczyną bł. Bronisława Markiewicza.

Bł. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku, w południowo-wschodniej Polsce, znajdującej się wówczas pod zaborem austriackim. Bł. Bronisław Markiewicz był „zauroczony” służbą człowiekowi, zwłaszcza najsłabszemu. „Pragnę gromadzić miliony dzieci…”, pisał. „Pragnę dla dzieci zbudować dom, wielki dom…”. Budował w swoich ośrodkach wychowawczych wspólnotę, opartą na modelu rodziny. Mawiał często, że dla dziecka nic mądrzejszego od rodziny i rodzinnego domu dorośli nie potrafią wymyślić. Głęboko przeżywał swoje kapłaństwo i swoją przynależność do rodu Polaków. Chciał wszystkie swoje siły i talenty spożytkować dla dobra Kościoła i Ojczyzny. Zmarł 29 stycznia 1912 w Miejscu Piastowym.

DZIEŃ I – 21 stycznia

DZIEŃ II – 22 stycznia

DZIEŃ III – 23 stycznia

Dzień IV – 24 stycznia

Dzień V – 25 stycznia

Dzień VI – 26 stycznia

Dzień VII – 27 stycznia

Dzień VIII – 28 stycznia

Dzień IX – 29 stycznia