Pierwsze piątki miesiąca. Boże obietnice

„Boża Dziewiątka” to nowa inicjatywa duszpasterska w michalickiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie, adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej. – Pragniemy pogłębić rozumienie praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i w świetle tych tajemnic formować nasze umysły i serca na wzór Serca Pana Jezusa – podkreślają organizatorzy.

Pierwsze spotkanie w ramach „Bożej Dziewiątki” odbyło się 8 października i dotyczyło symboliki bijącego serca.

– Staraliśmy się wsłuchać w jego rytm zapewnieni o Bożej obecności, trosce i bliskości. Listopadowa „B9”, to kolejny krok. Dowiemy się, co Pan Jezus przygotowuje tym, którzy zechcą odpowiedzieć na Jego zaproszenie, czyli zajmiemy się tematem łaski Bożej. Poznamy Boże obietnice powierzone św. Małgorzacie Alacoque oraz to, co upewnia nas o wierności Boga. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w kolejnym spotkaniu „Bożej Dziewiątki”. Widzimy się już w najbliższy pierwszy piątek miesiąca, 5 listopada o godzinie 16:30 w Kaplicy Aniołów. Nasze spotkanie formacyjne jest wprowadzeniem do Mszy Świętej, która bezpośrednio po nim – czytamy na facebookowej stronie parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Warszawie

Na spotkania zaprasza zespół duszpasterstwa dzieci i młodzieży: księża i siostry posługujący w katechezie oraz młodzieżowe i dziecięce grupy parafialne.