Rekolekcje anielskie w Zakopanem

Centrum Formacyjno – Szkoleniowe „Księżówka” Konferencji Episkopatu Polski w Zakopanem był miejscem szóstych rekolekcji anielskich poświęconych św. Michałowi Archaniołowi.

Do tej pory odbyły się trzy serie rekolekcji dla księży i dwie serie rekolekcji dla świeckich. W lutym bieżącego roku w Księżówce miało miejsce nawiedzenie figury św. Michała Archanioła,  a samo miejsce zostało zawierzone św. Michałowi Archaniołowi przez sekretarza Konferencji Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego.

 W dniach 7 – 9 maja w rekolekcjach ze  świętym Michałem Archaniołem, poświęconych tematyce walki duchowej i asystencji Księcia Wojsk Niebieskich,  uczestniczyły 32 osoby z różnych stron Polski. W programie rekolekcji była codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwy do św. Michała Archanioła. Niezwykłe wzruszenie wywołała modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, uwolnienie z nałogów i o wylanie Ducha Świętego.

Niektórzy z uczestników przyjęli szkaplerz. Na miejscu odbył się również kiermasz anielski.  

Jak podkreślali sami rekolektanci, o rekolekcjach ze św. Michałem Archaniołem dowiedzieli się dzięki dwumiesięcznikowi „Któż jak Bóg” i kanałowi youtube/Któż jak Bóg.

Kolejna tura rekolekcji ze św. Michałem Archaniołem, której tematem przewodnim jest „Walka duchowa” odbędzie się 11 – 13 czerwca w Zakopanem. III tura rekolekcji będzie miała miejsce w Miejscu Piastowym w dniach 26 – 29 sierpnia.

Już teraz serdecznie zapraszamy!