Rekolekcje z o. Dolindo i o. Pio w Miejscu Piastowym, prowadzone przez ks. Mateusza Szerszenia CSMA

Podwójne rekolekcje w Miejscu Piastowym

Od 14 do 19 czerwca w Miejscu Piastowym odbywały się rekolekcje, które poprowadził ks. Mateusz Szerszeń CSMA. W ćwiczeniach rekolekcyjnych wzięło udział kilkadziesiąt osób z różnych stron Polski.

Rekolekcje o zagrożeniach duchowych

Pierwsza, trzydniowa sesja dotyczyła zagrożeń duchowych. Podczas konferencji można było usłyszeć o destrukcyjnej działalności sekt, a także o symbolach magicznych i satanistycznych, które funkcjonują w przestrzeni publicznej. Całość rekolekcji została podsumowana wykładem na temat katolickiego wychowania dzieci i wnuków. Wieczorami odbywały się adoracje z modlitwą o uwolnienie duchowe dla wszystkich, którzy zostali zwiedzeni przez złego ducha.

Rekolekcje z ojcem Dolindo i ojcem Pio

Druga seria rekolekcji rozpoczęła się dzień po zakończeniu pierwszej i była okazją do spotkania z dwoma kapłanami: św. o. Pio i sługą Bożym o. Dolindo Ruotolo. Wprowadzająca konferencja dotyczyła niezwykłej przyjaźni, jaka łączyła tych dwóch kapłanów.

Drugi dzień rekolekcji poświęcony był duchowości o. Dolindo i św. o. Pio. Ostatnia konferencja tego dnia dotyczyła problemów na spowiedzi. Wieczorem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy rekolekcji złożyli Akt Zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij”.

Rekolekcje z o. Dolindo i o. Pio w Miejscu Piastowym, prowadzone przez ks. Mateusza Szerszenia CSMA

Szczególnym miejscem modlitwy w czasie trwania rekolekcji okazała się Kaplica św. Michała Archanioła w Sanktuarium na Górce. To właśnie tam przeżyć można było wspólną Eucharystię i adorować Jezusa. Stała się ona także miejscem szczególnego nabożeństwa z namaszczeniem Olejem św. Michała Archanioła i sympatyczną praktyką losowania małych karteczek z cytatami dwóch świątobliwych kapłanów.

Błogosławieństwo relikwiami

Podczas wszystkich spotkań towarzyszyły nam relikwie świętych: św. s. Faustyny, św. o. Pio, a także niezwykły relikwiarz, nazywany także „Relikwiarzem 100 świętych”. Ten niewielki przedmiot zawiera w sobie relikwie dalszego stopnia ponad 120 różnych świętych i błogosławionych. Każdego dnia ks. Mateusz Szerszeń kilkanaście razy udzielał zgromadzonym błogosławieństwa na znak łączności ze światem aniołów i świętych, którzy pragną naszego szczęścia i nieustannie wypraszają nam przychylność Boga.

Anielskie Rekolekcje 2024