Rekolekcje z aniołami w Białymstoku

W dniach od 17 do 19 listopada odbywały się rekolekcje prowadzone przez ks. Mateusza Szerszenia CSMA. Tym razem aniołowie: Michał, Rafał i Gabriel zawitali w Sanktuarium bł. Bolesławy Lament przy klasztorze Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny na ulicy Stołecznej.

W rekolekcjach udział wzięły osoby ze wspólnot działających przy sanktuarium i wierni z okolicznych parafii. Zgromadziło się łącznie ponad 60 osób. Podczas rozważań odkrywaliśmy tajemnice aniołów.

Najpierw ze swoją mocą przyszedł św. Michał Archanioł, dlatego modliliśmy się o uwolnienie od zła i zniewoleń.

Następnie z uzdrowieniem wewnętrznym i zewnętrznym zawitał św. Rafał Archanioł. Podczas transmisji na żywo modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem o zdrowie dla naszych bliskich i wszystkich chorych. Adorację obejrzało ponad 2 tysiące widzów naszego kanału na YouTube.

Wreszcie z ewangelicznym przesłaniem kontemplowaliśmy Anioła Zwiastowania – św. Gabriela Archanioła. Polecaliśmy Bogu wszystkie osoby, które straciły wiarę i pogubiły się w życiu. Przez cały dzień zbieraliśmy na karteczkach intencje, które zostaną zawiezione na Gargano do Sanktuarium św. Michała Archanioła.

W ostatnim dniu ks. Mateusz poprowadził wykład na temat dziewięciu chórów anielskich i ich roli w życiu duchowym człowieka. Napełnieni Duchem Bożym dziękowaliśmy za ten czas, który stał się okazja do budowania wspólnoty i pogłębienia więzi z naszymi aniołami.

Konferencje i kazania z rekolekcji można odsłuchać na naszym kanale youtubowym : „Któż jak Bóg”.