Rekolekcje z Michalitami. „Widzieć więcej”: sesja duchowo – psychologiczna

W dniach 9 – 13 listopada 2022 w Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu odbędzie się sesja duchowo – psychologiczna pt: „Widzieć więcej”, prowadzona przez Księży Michalitów i psychologów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie pomocy duchowej i psychologicznej grupa michalitów i współpracowników organizuje spotkanie, które ma na celu pomoc ludziom w odkrywaniu samych siebie i wewnętrznej akceptacji. Sesja obejmuje pięć dni i ma charakter warsztatów formacyjnych z elementami terapii grupowej. Dodatkowo, dzięki obecności psychologów i kierowników duchowych, istnieje możliwość indywidulanego spotkania, rozmowy i spowiedzi.

W sesji biorą udział zarówno świeccy jak i duchowni, oraz osoby konsekrowane w wieku od 20 do 55 lat.

Jaki jest nasz cel?

Sesja „Widzieć więcej” ma prowadzić uczestnika do głębokiego spotkania z Bogiem, innymi ludźmi i samym sobą. Dzięki wsparciu duchowemu i psychologicznemu chcemy służyć kompleksową pomocą i dać impuls do zaakceptowania własnej osoby, radzenia sobie z trudnościami i wspierania w budowaniu zdrowych relacji rodzinnych, zawodowych i osobistych. Uczymy zasad prowadzenia zdrowego życia psychicznego i duchowego, podejmowania decyzji i pokonywania własnych słabości.

Jak wygląda sesja?

Sesja opiera się przede wszystkim na pracy warsztatowej w małych grupach. Przez pięć dni specjaliści z różnych dziedzin wprowadzają w kolejne etapy rozwoju duchowego i pomocy psychologicznej. W ciągu dnia przewidziane są tematyczne konferencje duchowe, czas na refleksję, modlitwę i wspólną Eucharystię.

Kim są prowadzący sesję?

Organizatorzy sesji to zarówno duchowni, siostry i osoby świeckie. Głównym organizatorem jest ks. Jarosław Witkowski. W ramach wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego pomocą służą: ks. Grzegorz Kosakowskis. Maria Santus i dr Agnieszka Kozak. W części duchowej konferencje prowadzą: ks. Mateusz Szerszeń (wprowadzenia biblijne i duchowe), ks. Mirosław Kuczała (antropologia teologiczna), ks. dr Marcin Kałwik (teologia dogmatyczna).

Więcej informacji:

ks. Jarosław Witkowski – michalita, referent ds. młodzieży i powołań, kierownik duchowy, główny organizator sesji duchowo-psychologicznych w Miejscu Piastowym

s. Maria Santus – nazaretanka, psycholog, psychoterapeuta

dr Agnieszka Kozak – psychoterapeuta, praktyk NVC, trener biznesu, wykładowca akademicki

ks. Marcin Kałwik – michalita, radca generalny, doktor teologii dogmatycznej, kierownik duchowy, były ojciec duchowny w seminarium duchownym

ks. Grzegorz Kosakowski – michalita, psycholog, psychoterapeuta „Gestalt”, kierownik duchowy, były prefekt kleryków w seminarium duchownym

ks. Mirosław Kuczała – michalita, kierownik duchowy, mistrz nowicjatu, ojciec duchowny w seminarium duchownym

ks. Mateusz Szerszeń – michalita, kierownik duchowy, rekolekcjonista, autor książek z zakresu duchowości

Ramowy Plan

 • 7:30 wprowadzenie do modlitwy i modlitwa osobista  
 • 8:15 śniadanie
 • 9:30 wykład antropologia teologiczna 
 • 10:30 spotkanie w grupach
 • 13:30 obiad
 • 15:00 konferencja duchowa 
 • 15:45 spotkania w grupach
 • 18:15 kolacja
 • 19:15 Msza św. nieobowiązkowa
 • 19:45 Adoracja nieobowiązkowa 
 • 20:15 integracja

Możliwość spowiedzi i rozmów duchowych po obiedzie, od 14:00 i po Mszy świętej, od godziny 20:00. 

Sesja rozpoczyna się kolacją w środę 9.11 o godz. 18:00, a kończymy obiadem w niedzielę 13.11.

ABY SIĘ ZAPISAĆ, KLIKNIJ TUTAJ