Rodzinnie w Laskowicach

Prawie osiemdziesiąt osób (w tym kilkadziesiąt dzieci) uczestniczyło w rekolekcjach ewangelizacyjnych Kościoła Domowego w Laskowicach Pomorskich. Spotkanie odbywało się w Domu Misyjnym Księży Werbistów od 22 do 27 sierpnia 2023 roku. Prowadził je ks. Mateusz Szerszeń CSMA. Uczestnicy zjechali ze wszystkich stron Polski razem z dziećmi. To pierwsze takie rekolekcje w historii Ruchu Światło-Życie. Wcześniej rekolekcje trwały zaledwie trzy dni.

Temat rekolekcji skupiony był wokół kerygmatu (podstawowych prawd wiary katolickiej). Centralnym punktem każdego dnia była wspólna Eucharystia a wieczorami odbywały się specjalne nabożeństwa o przebaczenie i wylanie Ducha Świętego. W czasie konferencji poruszono temat miłości Bożej, grzechu, zbawienia i darów duchowych.

Nie brakowało też czasu na wspólną rekreację i integrację. Wieczorem odbywały się pogodne wieczory, ognisko i wspólne śpiewanie. Czwartego dnia rekolekcji wyjechaliśmy do zamku w Gniewie, gdzie dzieci mogły uczestniczyć w turnieju rycerskim, a następnie ksiądz proboszcz z parafii św. Mikołaja oprowadził grupę po miasteczku i przedstawił legendy związane z  tym miejscem. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Miś Maciuś i wystawa krzywych luster. Najmłodsi cieszyli się smacznymi lodami w cieniu ratusza.

W ostatnim dniu wielu rekolektantów przyjęło szkaplerz św. Michała Archanioła i zapoznało się z ideą Wielkiego Zawierzenia. Był to czas od odnowienia swojej relacji z Bogiem i umocnienia przymierza małżeńskiego.