Sesja dla duszy

W dniach 8 – 12 listopada 2023 w Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu odbywała się sesja duchowo-psychologiczna  „Widzieć więcej”. Temat spotkania krążył wokół odkrywania własnej tożsamości.

To już druga edycja tej formy pomocy. Sesja powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie w zakresie pomocy duchowej i psychologicznej. Grupa michalitów i współpracowników organizuje spotkania, które mają na celu pomoc ludziom w odkrywaniu samych siebie i budowaniu wewnętrznej akceptacji. Sesja obejmowała pięć dni i miała charakter warsztatów formacyjnych z elementami terapii grupowej.

Część duchowa przypominała rekolekcje formacyjne, a fragmentami biblijnymi, które inspirowały nas prze kolejne dni były: powołanie Mojżesza, historia św. Piotra i Zwiastowanie NMP.

Prowadzącymi sesję byli: s. Maria Santus (psychoterapeutka i seksuolog), Krzysztof Michalak (psycholog związany ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich), ks. Grzegorz Kosakowski (psychoterapeuta Gestalt), ks. Mirosław Kuczała (ojciec duchowny i kierownik), ks. dr Marcin Kałwik (dogmatyk i kierownik duchowy), ks. Mateusz Szerszeń (rekolekcjonista i kierownik duchowy).

W sesji udział wzięło łącznie 26 osób z różnych stron Polski. Kolejna sesja odbędzie się 7 – 11 listopada 2024. Więcej informacji na stronie: rekolekcje.michalici.pl lub pod numerem: 503 300 303.