Sprawozdanie z konkursu Wielkanocnego

Święta Zmartwychwstania Pańskiego zawsze są dla mnie czasem niezwykłej radości, bo oto śmierć zostaje zwyciężona, a dla nas – wierzących w Chrystusa – zakwita nadzieja życia wiecznego. A w jaki sposób – jako katechetka – mogłabym przybliżyć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego moim uczniom?

Jeśli brakuje Ci pomysłów, spójrz w niebo, bo to Duch Święty jest źródłem inspiracji. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. I od myślenia, i w niebo patrzenia, w mojej głowie narodził się pomysł na wielkanocny konkurs pt. „Malutki Baranek Wielkiej Nocy Zmartwychwstania – historia wierszem pisana i oczami dziecka malowana”, który zorganizowałam w kwietniu w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Pyrzowicach.

Dzieci – za pomocą dowolnej techniki – miały wykonać pracę plastyczną lub, w oparciu o wiersze podane w regulaminie konkursu, stworzyć opowiadanie. Dziecięca pomysłowość nie zna granic, a po rozstrzygnięciu konkursu nauczyciele i uczniowie mogli cieszyć oczy oglądając prace, które znalazły się w szkolnej gazetce.

I w tym miejscu należy podziękować sponsorowi nagród w konkursie, czyli dwumiesięcznikowi o aniołach i życiu duchowym „Któż jak Bóg”, co niniejszym czynię. Składam serdeczne podziękowania za kolorowanki, książeczki i puzzle ze św. Michałem Archaniołem, które pozwolą moim uczniom na pogłębienie wiedzy o jednym z trzech Archaniołów; dziękuje za fantastyczne kubki, smycze i piękne różańce, na widok których moim uczniom rozbłysły oczy. Dzięki tym prezentom dzieci zapowiedziały, że już nie mogą doczekać się kolejnego konkursu, skoro można wygrać tak wartościowe nagrody, a ja patrząc na ich roześmiane twarze dodam: Bóg zapłać za ich dziecięcą radość.

 

Anna Gładkowska

katechetka w NSP w Pyrzowicach