Św. Michał Archanioł kochany i czczony w Brazylii

W dniach 19-28.07.2023 w Fortalezie, Brasilii i Teresino w Brazylii miały miejsce niezwykłe wydarzenia, w których uczestniczyło łącznie kilkaset tysięcy osób. Spotkania modlitewne z niespotykanym w Europie tak licznym udziałem wiernych odbywały się w kościołach, kaplicach, na stadionie oraz przez Internet.

Ich inicjatorem było zgromadzenie zakonne Hesed Instituto, czyli siostry i bracia od Świętego Krzyża. Zgromadzenie liczy blisko 300 sióstr i braci, mimo że istnieje dopiero od 25 lat. Jedną z form jego apostolatu jest szerzenie czci św. Michała Archanioła. Pod opieką zgromadzenia znajdują się grupy modlitewne – tzw. Armia św. Michała Archanioła. Codziennie poprzez kanał na YouTubie prowadzi też ono 12-godzinny program modlitewno-formacyjny. Jedną z Matek Założycielek zgromadzenia jest siostra Kelly Patricia, która napisała wiele piosenek i wraz z siostrami i braćmi śpiewa je przy okazji różnych festiwali, koncertów czy kongresów. Wspólnota posiada również ścisłą więź z sanktuarium na Gargano, gdzie wielokrotnie pielgrzymowała.

Na zaproszenie zgromadzenia do Brazylii przybył ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, który głosił konferencje w języku angielskim tłumaczone na portugalski oraz współprowadził modlitwę. Siostry, jako pierwsze Brazylijki, przyjęły szkaplerze św. Michała Archanioła i zobowiązały się rozpowszechniać tę formę nabożeństwa w całej Brazylii.

Nagrania i bieżące relacje z działalności zgromadzenia można śledzić na kanale: Ir Kelly Patricia OFICIAL / Instituto Hesed w serwisie YouTube.