Warsztaty Muzyki Liturgicznej Kalisz 2024

Warsztaty muzyki liturgicznej w Kaliszu

Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej organizuje już po raz trzeci warsztaty muzyki liturgicznej. Wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia, patronuje dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

Warsztaty w Technikum im. św. Józefa w Kaliszu poprowadzą Katarzyna Młynarska, Urszula Rogala oraz Jakub Tomalak. Dedykowane są one zarówno dla osób dopiero rozpoczynających przygodę ze śpiewem, jak i dla bardziej zaawansowanych wykonawców muzyki sakralnej.

„Forma warsztatów, połączonych z codzienną Eucharystią oraz adoracją, daje możliwość przeżycia głębokich duchowych rekolekcji w oparciu o pasję do muzyki i śpiewu. Wielu uczestników poprzednich edycji przesłało świadectwa, jak Pan Bóg pięknie działa przez tę muzykę na ich serca. Otwartość na drugiego człowieka oraz głęboka duchowość prowadzących warsztaty przekładają się na bardzo przystępną, a jednocześnie profesjonalną formę rozwijania i doskonalenia umiejętności śpiewu liturgicznego. Przy ilości muzyki religijnej, jaka obecnie jest dostępna w przestrzeni publicznej, chcemy rozpowszechniać piękno muzyki liturgicznej” – opisują organizatorzy.

Warsztaty muzyki liturgicznej w Kaliszu

Tegoroczne warsztaty odbędą się w przededniu uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i będą poświęcone właśnie Maryi – Królowej Polski. Odzwierciedla to tytuł warsztatów: „Ty, co nie zwątpiłaś nigdy”.

Warsztaty rozpoczną się w piątek 23 sierpnia o godz. 16.00 od Mszy świętej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. W sobotę 24 sierpnia planowana jest Eucharystia o godz. 18:00 w kaliskiej Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Trzydniowa muzyczna modlitwa zakończy się w niedzielę 25 sierpnia o godz. 12:30 w Bazylice św. Józefa.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął biskup kaliski Damian Bryl.

Zapisy na warsztaty możliwe są do 16 sierpnia poprzez formularz na stronie DST Diecezji Kaliskiej. Liczba miejsc ograniczona.

Poniżej – efekt pracy uczestników poprzednich warsztatów w 2023 roku:

Plakat wydarzenia:

Warsztaty Muzyki Liturgicznej Kalisz 2024