Wylosuj patrona na 2023 rok

Św. Faustyna praktykowała zwyczaj losowania patronów na nowy rok. Jej zgromadzenie zaprasza do włączenia się w tę praktykę. Oczywiście stałym naszym patronem jest św. Michał Archanioł, który nieustannie nas strzeże, chroni i kieruje ku Bogu, ale warto również skorzystać z propozycji Zgromadzenia Sióstr Matki Możej Miłosierdzia, by otrzymać myśl, która będzie nam towarzyszyć przez cały 2023 rok.

Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

Formularz losowania patronów można znaleźć na stronie faustyna.pl