GÓRA GARGANO

XXI Anielska pielgrzymka na Gargano

Dla świętego Michała Archanioła nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo pandemii, 23 września wyruszyła XXI Anielska pielgrzymka do Włoch na uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo. Pielgrzymka potrwa do 2 października.

Pielgrzymi wyruszyli 23 września z Warszawy. Tego samego dnia, w Krakowie – Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miała miejsce Msza św. W drugim dniu zaplanowane jest nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Castelmonte, w którego wnętrzu znajdują się statua Czarnej Madonny z Dzieciątkiem Jezus oraz statua św. Michała Archanioła. W trzecim dniu pielgrzymki w Pizie dokona się zwiedzanie „Pola Cudów” z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą. Następnie przejazd do Lukki – miasta otoczonego grubymi, renesansowymi murami obronnymi. W tym dniu zaplanowane jest zwiedzanie kościoła pw. św. Michała Archanioła z okazałą marmurową fasadą oraz Katedry św. Marcina z krucyfiksem zwanym „Święta Twarz” – według legendy wyrzeźbionym przez św. Nikodema – ucznia Jezusa, który przedstawił prawdziwą twarz swojego Mistrza.

Z kolei czwarty dzień to wyjazd do Asyża – miasta św. Franciszka i św. Klary, a także przejazd do Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. W piątym dniu pielgrzymi wyruszą do Neapolu, by powędrować śladami Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, autora modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”, wejście do kościoła św. Józefa, gdzie znajdują się jego ziemskie szczątki, zwiedzanie Katedry św. Januarego – patrona Neapolu, a także przejazd do Pompejów.

Szóstego dnia pielgrzymi udadzą się do Mugnano del Cardinale – gdzie nastąpi nawiedzenie Sanktuarium św. Filomeny – patronki końca czasów. W Sanktuarium w Monte Sant’Angelo będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Siódmego dnia pielgrzymi zwiedzą San Giovanni Rotondo, będzie to okazja do modlitwy przy Grobie św. Ojca Pio.

29 września pielgrzymi wezmą udział w uroczystościach odpustowych i procesji z udziałem figury św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo.

Następnie w planie pielgrzymki autokarowej jest jeszcze nawiedzenie Sanktuarium św. Rity w Casci, gdzie święta wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny, przejazd do Forli, nawiedzenie Sanktuarium św. Peregryna, patrona osób chorych na choroby nowotworowe, a także nawiedzenie barokowego Opactwa Cystersów w Rein w Austrii.

W pielgrzymce uczestniczy kilkadziesiąt osób. Już wkrótce relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

https://www.facebook.com/KtozjakBog24/videos/991905401649497