Zakończyła się peregrynacja w Kalwarii Pacławskiej

7 lipca 2017 roku Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej nawiedził św. Michał Archanioła w znaku figury z Cudownej Groty Objawień na Gargano. Wierni uczestniczyli w niezwykłym czasie mocy i łaski Bożej. W program nawiedzenia
włączono dzień skupienia, który przeżywali ojcowie i bracia z zakonu św. Franciszka. Niezwykłym wydarzeniem było również spotkanie na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

„Święty Michał Archanioł pielgrzym. Przybywa na Wzgórze Kalwaryjskie do swojej Królowej i dobrze się tutaj czuje. On przypomina tu na Kalwarii, że najważniejszy jest Bóg kochający i miłosierny” – mówił ks. Rafał Szwajca CSMA,
który poprowadził Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano.

W niedzielę, 9 lipca br. setki pielgrzymów kalwaryjskich spotkało u Matki Bożej św. Michała Archanioła. Wiele osób przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła. Na głównej Mszy św. o godz. 11.00 ks. Rafał Szwajca CSMA, przewodnik duchowy czasu nawiedzenia, podziękował o. Krzysztofowi Hurze OFM Conv. za zaproszenie i złożył gwardianowi życzenia z okazji 50-rocznicy urodzin.

Nawiedzenie figury zakończyło się Mszą św. o godz. 18.00.

Bogu dzięki za ten czas mocy i łaski. W niedługim czasie św. Michał w swoim świętym wizerunku nawiedzi kolejne święte miejsce – Kalwarię Zebrzydowską u Ojców Bernardynów.

xrs