Zawierzyli się swojemu patronowi

W dniach 27 i 28 lutego 2019 r. w kościele parafialnym w Gliwicach-Bojkowie odbyły się uroczystości 100-lecia Polskiej Policji dla Garnizonu Śląskiego. Policjantom towarzyszył św. Michał Archanioł w znaku figury z Cudownej Groty Objawień na Gargano, który od sześciu lat nawiedza kolejne miejsca peregrynacji w Polsce.

Pierwszy dzień uroczystości to przybycie kopii figury do Bojkowa, uroczysta procesja i Msza św. dla policjantów Garnizonu Gliwickiego. Św. Michała witały poszczególne poczty sztandarowe: policji, górników, strażaków oraz „Marianek” – wspólnoty dzieci i młodzieży. Po Eucharystii wierni uczestniczyli w modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, przyjmując Szkaplerze św. Michała Archanioła.

Główna Msza św. w intencji Polskiej Policji Garnizonu Śląskiego pod przewodnictwem Kapelana Diecezji Gliwickiej, ks. Joachima Gondro, odprawiona została 28 lutego. Do kościoła w Bojkowie przybyli policjanci z różnych komend województwa. Nie zabrakło też Kompani Honorowej i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zwieńczeniem dwudniowego świętowania 100-lecia Polskiej Policji było zawierzenie Garnizonu Śląskiego św. Michałowi Archaniołowi, który jest głównym patronem policjantów. Akt Zawierzenia w imieniu policjantów odczytał kapelan ks. Joachim Gondro.

ks. Rafał Szwajca CSMA