Życzenia z okazji Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy

Drodzy Czytelnicy,

Rozpoczynamy najpiękniejszy okres roku liturgicznego – Triduum Paschalne. To szczególny czas, który dla każdego katolika jest wyrazem wiary i duchowym zjednoczeniem z konającym na Drzewie Krzyża Chrystusem.

Od Wielkiego Czwartku skoncentrujemy swoją uwagę na ostatnich chwilach życia Naszego Zbawiciela. Wejdźmy z Nim do Wieczernika, udajmy się do Ogrodu Oliwnego i towarzyszmy Jezusowi podczas Jego osamotnienia w ciemnicy. Bądźmy obok Pana na drodze krzyżowej i stańmy przy Nim na Kalwarii. 

Życzymy, aby  Wielkanocny poranek był dla Was tak samo piękny jak zawsze. Jezus Zmartwychwstały wejdzie przez zamknięte, z powodu koronawirusa, drzwi naszych domów ze słowami: <<Pokój Wam!>> (J 20,19). Niech Baranek Boży napełni Was wewnętrzną, przezwyciężającą każdy lęk radością, która nie jest z tego świata. Spójrzcie na Zmartwychwstałego Chrystusa i zapatrzcie się w Jego cudowne oczy: <<Ja jestem drogą i prawdą, i życiem>> (Łk 14,6)mówi Jezus. Podążajcie za nim każdego dnia, bo On zwycięża świat i jest światłem w każdym mroku.

Niech te Święta Wielkiej Nocy pozwalają Wam doświadczyć miłującej obecności Pana, a  św. Michał Archanioł ochrania Was każdego dnia i wspiera w duchowej walce o panowanie Jezusa w naszych sercach.

Redakcja „Któż jak Bóg”