„Wielkie Zawierzenie Św. Michałowi Archaniołowi” w czterech wersjach językowych!

Modlitewnik „Wielkie Zawierzenie Św. Michałowi Archaniołowi” autorstwa ks. Mateusza Szerszenia CSMA jest już dostępny w czterech wersjach językowych!

Według rankingów księgarń „Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi” było bestsellerem października 2023. We wcześniejszych miesiącach utrzymywało się w czołówce listy najchętniej kupowanych książek.

Wielkie Zawierzenie zostało już przetłumaczone na język angielski, włoski, hiszpański, a w przygotowaniu jest także tłumaczenie na język japoński.

– Są przynajmniej trzy wielkie objawienia św. Michała Archanioła, które zadziały się w ostatnim czasie, kto wie, czy nie większe niż na Monte Gargano – mówił w homilii ks. Mateusz Szerszeń CSMA w michalickiej parafii pw. Matki Bożej Anielskiej na warszawskim Bemowie, 29 września 2023 roku, w Uroczystość Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

Jak podkreślał, pierwszym współczesnym objawieniem św. Michała jest peregrynacja Figury, która miała być wydarzeniem lokalnym, a stała się ogólnopolskim, a nawet światowym i trwa już od 10 lat, drugim- znak szkaplerza, który w ostatnich latach przeżywa swój renesans, choć wydawało się, że ta pobożność zanikła w XIX wieku i trzecie objawienie – mała książeczka „Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi”, która przerosła zamysł autora i redakcję dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”. Wciąż spływają świadectwa dotyczące tego nabożeństwa. (Można je pisać na adres redakcji: redakcja.kjb@gmail.com)

Niezwykłym symbolem jest fakt, że modlitewniki docierały do redakcji z drukarni w pierwszy wtorek miesiąca – dzień, który w sposób szczególny poświęcony jest św. Michałowi Archaniołowi.

Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi to rodzaj dziewięciodniowego nabożeństwa prywatnego. Ma ono na celu pogłębienie przyjaźni z aniołami i zawierzenie własnego życia Świętemu Michałowi Archaniołowi. Nabożeństwo zalecane jest wszystkim osobom, które borykają się z problemami lub sprawami trudnymi.

– Święty Michał Archanioł od zawsze słynął z czynienia cudów. W wezwaniach nazywamy go przecież „cudotwórcą sławnym”. Dziwiłby zatem fakt, gdyby dziś za jego wstawiennictwem nie dokonywały się nadprzyrodzone interwencje z nieba. – zaznacza ks. Szerszeń

Oby modlitewniki przyczyniały się do pogłębiania wiary ludzi na całym świecie, aby każdy głosił swoim życiem „Któż jak Bóg!”

„Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi” można odmawiać wielokrotnie, w kolejnych intencjach, powierzając Bogu za wstawiennictwem Wodza Wojska Anielskiego, wszystkie sprawy, które dotykają naszych serc.

kz