Między Golgotą a Graalem
Krew Chrystusa jest barwą zbawienia, a jej znaczenie oplata historię, mistykę, modlitwę i ludzkie serca w sposób, który wciąż nie przestaje zadziwiać.
Krew Chrystusa jest barwą zbawienia, a jej znaczenie oplata historię, mistykę, modlitwę i ludzkie serca w sposób, który wciąż nie przestaje zadziwiać.
W najbliższą niedzielę, 6 lipca, w Sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika Świętego Michała Archanioła – Strażnika Bieszczadów.
„Dziewiątka” przed „dziesiątką”! Zapraszamy Was do modlitewnego czuwania przed nadchodzącym spotkaniem na Jasnej Górze! Nowenna przed Pielgrzymką potrwa od 26 czerwca do 4 lipca.
Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego, lipcowo-sierpniowego numeru pisma „Któż jak Bóg”! Temat numeru są cuda św. Szarbela!
Od 23 do 28 czerwca w Centrum Pracy z Młodzieżą w Miejscu Piastowym odbywały się rekolekcje zakonne. Uczestniczyło w nich 32 michalitów z Polski i zagranicy. Rekolekcje prowadził ks. Mateusz Szerszeń CSMA.
W sobotę 5 lipca 2025 roku odbędzie się X Jubileuszowa Pielgrzymka Ogólnopolska „Ze św. Michałem na Jasną Górę” uczestników peregrynacji, Rycerzy, Czcicieli i członków Bractwa Szkaplerznego św. Michała Archanioła, czytelników czasopisma „Któż jak Bóg” i wszystkich chętnych.
W codziennym życiu, wśród rozmów w pracy, przy rodzinnym stole czy nawet w internecie, coraz częściej spotykamy się z dziwnym zjawiskiem: ludzie potrafią powiedzieć o nas wszystko - byle nie w twarz.
Gietrzwałd to malownicza wieś położona na Warmii. Na tej uświęconej przez Boga ziemi, w Sanktuarium Maryjnym, spotkałam „anielskich przyjaciół”, bohaterów tej opowieści.
Polski sport narodowy to pieniactwo. Gdzie szukać źródeł tego stanu rzeczy? Jak walczyć z tym zjawiskiem?
Warto w kolejną niedzielę adwentu zastanowić się nad początkiem własnej Ewangelii. Od czego zaczęła się moja wiara? Kto mi ją przekazał? Kiedy świadomie i dojrzale wybrałem Boga i Kościół? Czy pozostałem wierny pierwotnej miłości? To ważne pytania, które pomogą nam w lepszym przygotowaniu na spotkanie z Panem.
Żyjemy w niełatwych czasach, gdy trwa kryzys ojcostwa i rodzicielstwa w ogóle. Czasy księdza Markiewicza również do łatwych nie należały. I choć minęły lata, jego metody wychowawcze wciąż się sprawdzają. Także i dziś ma on coś do powiedzenia rodzicom i wychowawcom.
Komunię Świętą traktować zwykliśmy jako swoistą „nagrodę” za dobre, tj. wolne od grzechów ciężkich postępowanie. Niewielu jednak, nawet przystępujących do niej, zdaje sobie sprawę z tego, jakie nakłada ona na nas przykazanie i jak mamy je realizować...
Czy św. Michał Archanioł był wodzem aniołów od początku dziejów, czy też w pewnym momencie "awansował" na to stanowisko?
Hipotetyczna III wojna światowa to temat, który budzi grozę, niepokój i refleksję. Świat, który znamy, zawisłby na włosku.
Wielu katolikom uroczystość Bożego Ciała może wydawać się powtórzeniem Wielkiego Czwartku. Czy jednak tak jest rzeczywiście?
Nie pozwólmy, by tchórzostwo przebrane za cnotę stało się nową normą. Prawdziwa roztropność to męstwo w służbie prawdy.
Pod krzyżem Jezusa rzymscy żołnierze rzucili losy o Jego tunikę. Nie chcieli jej rozdzierać, bo była zbyt cenna. Paradoksalnie – nie rozdzierając jej fizycznie, duchowo dokonali profanacji: zamienili ją w trofeum, w przedmiot gry i interesu.
Od 13 do 15 czerwca w domu „Księżówka” w Zakopanem odbyły się rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem „Biblijne czarne charaktery”. W spotkaniu wzięło udział ponad stu uczestników z różnych części Polski, w tym liczna grupa Rycerzy św. Michała Archanioła.
Pojawiła się w Bieszczadach jeszcze nowa przestrzeń duchowa, chociaż bardziej należałoby ją nazwać sferą artystyczno-obyczajową, wszak wymieszały się w niej wątki folklorystyczne, demoniczne i poetycko-balladowe.