Bóg jest silniejszy od wszelkiego zła!

Zadzwoniła kiedyś do mnie młoda dziewczyna z prośbą o poradę. Jej mama miała nerwicę, stany lękowe, brak apetytu, zaburzenia koordynacji ruchowej i wiele innych objawów trudnych do zdefiniowania. Rodzina woziła matkę od lekarza do lekarza, jednak nie zauważono najmniejszej nawet poprawy. W końcu jedna z córek zadzwoniła do mnie z zapytaniem, czy nie znam jakiegoś niekonwencjonalnego specjalisty.

W tym miejscu słychać śpiew aniołów

W tym miejscu słychać głos aniołów. Chórów anielskich, które razem z wiernymi śpiewają „Hosanna” w trakcie mszy świętej. Takie wrażenie odniosła niejedna z osób, które odwiedziły Grotę Objawień św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo we Włoszech. I nie chodzi tu tylko o pogłos, jaki wydobywa jaskinia, lecz o odczuwalną, tajemniczą obecność nadprzyrodzonych istnień. Obecność, która napełnia pokojem.

Aniołowie jako gatunek zagrożony przez człowieka

Biblia ukazuje aniołów budzących grozę, których pojawienie się przypomina doświadczenie z kategorii misterium tremendum et fascinosum. Tymczasem w kulturze popularnej nie brakuje utworów, które odwracają ten naturalny porządek rzeczy, czyniąc z aniołów istoty słabe oraz w pewnym sensie bezbronne, w kontraście do bezwzględności i okrucieństwa człowieka. Tak jakby ludzie doszli do etapu, kiedy stają się zagrożeniem nawet dla aniołów.

Anielski sekret. Metoda św. ojca Pio

O życiu z aniołami, niezwykłej przyjaźni z Aniołem Stróżem, metodzie św. Ojca Pio posyłania Aniołów Stróżów do osób, które przeżywają trudności, przebywają w izolacji czy na kwarantannie, o muzycznym uwielbieniu Boga z aniołami i cudownych interwencjach anielskich - opowiada w wywiadzie z Karoliną Zarembą Maria Druch, Siostra od Aniołów, teolog i muzyk.

Via Michaelica – mity i fakty (4)

Szlak pielgrzymkowy określany przez jednych jako Via michaelica, przez innych bardziej poetycko zwany Mieczem Archanioła lub Mieczem Świętego Michała, nie jest w Polsce spopularyzowany i nigdy nie cieszył się takim zainteresowaniem, jak pielgrzymowanie do Lourdes, Rzymu, Ziemi Świętej, Fatimy, La Salette czy Santiago de Compostela.

Poznaj św. Michała Archanioła

Wspomniany w poprzednim numerze Roman Zając pisał w swoim tekście: „W tradycji chrześcijańskiej zadania Hermesa przejął archanioł Michał. W sztuce niejednokrotnie znajdziemy obrazy umierających, na których widzimy czyhającego diabła i Michała z mieczem, aby bronić duszę i odebrać ją z ciała”.

Ilość czy jakość?

W obliczu spadku liczby wiernych i powołań, w wielu krajach daje się słyszeć głosy, że przyszłością Kościoła jest wspólnota kameralna, złożona jednak z osób „jakościowych”, sprawdzonych, gorliwie oddanych Chrystusowi. Czy jednak nie stoi to w sprzeczności z powszechnym wymiarem Kościoła i jego powołaniem do głoszenia Ewangelii całemu światu?

Olbrzymi sukces „Festiwalu Mocy”

Raper Tau zaśpiewał z jednym z fanów, Lexy Chaplin dostała różę od ks. Sebastiana Picura, a Mateusz Ziółko wykonał jeden utwór ze specjalną dedykacją – „Festiwal Mocy” dostarczył niezapomnianych wrażeń, a w wydarzeniu wzięło udział około 2 tysięcy uczestników. Impreza odbywała się u michalitów w Miejscu Piastowym, w dniach 15-17 września.

Diabelska prowokacja

Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać do woli, ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz (Rdz 2,16-17).

Módlmy się do Anioła Pokoju

Wrzesień – jak co roku – stanowi wyjątkową okazję do tego, aby odkryć na nowo, kim jest dla nas św. Michał Archanioł. Jego patronalne święto ma za zadanie uświadomić nam na nowo, jak bardzo Go potrzebujemy i jak bardzo jest nam On bliski.

Sen z aniołami

Izaak miał dwóch synów bliźniaków: Ezawa i Jakuba. Tata kochał pierwszego, bo był odważny, a mama kochała drugiego, bo był wrażliwy. Kiedy dorośli, Jakub podstępem uzyskał błogosławieństwo ojca, za co Ezaw go znienawidził. Konflikt rodzinny zmusił Jakuba do ucieczki. Bóg jednak był z nim. Autor biblijny zanotował rozmowę Pana Boga z Jakubem tuż po tej ucieczce.